Російський винищувач Су-27 має всі шанси отримати звання найкращого бойового літака з радянських літальних апаратів, які до сих пір "лякають НАТО".

Відповідний матеріал опублікував журналіст Роберт Ферлі на сторінках американського видання National Interest. Він також нагадав про плеяду інших літаків заключного періоду холодної війни: Міг-15, Міг-21, Міг-25 і МіГ-29.



Як зазначає автор у своїй статті, Захід уже звик до того, що більшість легендарних радянських літаків холодної війни вийшли з конструкторського бюро Мікояна і Гуревича, проте найкращим радянським бійцем "холодної війни" він вважає саме Су-27 "Flanker".

"Призначений як для ураження американських винищувачів в Центральній Європі, так і для патрулювання повітряного простору Радянського Союзу проти вторгнень американських бомбардувальників, Су-27 пережив кінець холодної війни, щоб стати одним з провідних світових експортних винищувачів", - пише журналіст.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще


Ферлі вважає, що незважаючи на те, що свій перший політ Су-27 здійснив в 1977 році, його "життєвий цикл ще далекий від завершення". Спроектований для завоювання переваги в повітрі, літак також зміг показати свою універсальність.

На ньому можна розмістити до восьми протиповітряних ракет, максимальна швидкість винищувача досягає 2,35 Маха. При вмілому пілотуванні винищувач здатний на приголомшливі маневри. Літак перебуває на озброєнні 11 країн, в тому числі в Росії (359 машин) і Китаї (59).



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що на просторах Балтійського моря російський Су-27 критично наблизився до американського літака-винищувача. За словами представника Військово-морських сил Сполучених Штатів, офіційно подібні випадки флот в такий спосіб не класифікує. Зближення літаків, як відзначили в прес-службі відомства, як правило, описуються тільки як безпечні і небезпечні.