У день вбивства російських журналістів у Центральній Африці вони намагалися домовитися про зйомку родовища на півдні країни. Припускають, що саме там повинні були таємно функціонувати структури так званого "кухаря Путіна", Євгена Пригожина.

Розстріл журналістів у ЦАР

Офіційних даних про ці проекти не вдалося знайти ніде, але встановлено ймовірне місцезнаходження родовища. Компанія Lobaye Invest із ЦАР безпосередньо залежить від Пригожина, а керує усім тимчасово виходець із пітерського РУБОПа Євген Ходотов.

Його повний тезка був генеральним директором в двох петербурзьких ТОВ, зареєстрованих на обвідному каналі, - "Арго" і "М-Фінанс". При цьому інша компанія за профілем діяльності пов'язана з видобутком дорогоцінних каменів.

Євген Ходотов напередодні згадувався на сайті санкт-петербурзької регіональної громадської організації "Ліга ветеранів по боротьбі з організованою злочинністю", зараз його прізвище із ресурсу зникло.

Популярні новини зараз
"Я вам зараз покажу": журналістка ТСН засняла Марічку Падалко перед ефіром У Кремлі спробували дати "потужну відповідь" Джо Байдену через допомогу Україні, але лише розсмішили: "Контрсанкції" Українцям показали бійця ЗСУ, який як страшний сон для окупантів: "Молотить у тріски" Деяких українців можуть звільнити від мобілізації: названо категорії
Показати ще

Хоча Ходотов дійсно працював в петербурзькому регіональному управлінні по боротьбі з організованою злочинністю (РУБОП, структура МВС, що існувала до 2008 року).

"Він також працював і в головному управлінні МВС Росії по Північно-західному федеральному округу. У службі безпеки Пригожина половина співробітників саме з цього підрозділу", - йдеться у повідомленні.

Конфлікт в ЦАР триває з 2003 року; остання його фаза почалася в 2013 році, коли угруповання "Селек" повалило уряд. Зараз офіційною владою повністю контролюється лише невелика частина території країни навколо столиці.

Вирішити конфлікт повинна бути миротворча місія ООН, близько 2 тис. Бійців в АР направила Франція, 6 тис. - Африканський союз. Але ось уже кілька місяців західні ЗМІ пишуть про те, що "ініціативу в регіоні перехопила Росія".

Дивіться: Загибель російської знімальної групи в Африці

Нагадаємо, названо ймовірних вбивць російських журналістів у ЦАР.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у справі про розстріл журналістів РФ сплив ПВК "Вагнер".

Також "Знай.ua" писав, влада Центральної Африканської республіки оприлюднила подробиці вбивства російських пропагандистів, котрі знімали фільм про ПВК "Вагнер".