Як повідомлялося вчора 31 липня стало відомо, що троє російських журналістів, серед яких військовий журналіст Орхан Джемаль, загинули в Центральній Африці, розслідуючи діяльність "приватної армії Путіна" ЧПК "Вагнера".

За словами українського блогера Айдера Муждабаева, немає ніякого сенсу вбивати іноземних журналістів в Центральній Африканській республіці, крім тих людей, які могли стати героями фільму, який, власне, і знімали журналісти.

Айдер Муждабаєв зазначив, що це вбивство не перше і не останнє журналістів з Росії, але цей відстріл людей, які можуть говорити правду, дізнаватися правду, буде продовжений.

Блогер припускає, що, швидше за все, журналістам стали відомі якісь агентурні дані і їх вирішили знищити, щоб не ризикувати. Тема Росії і її гібридність, імперські плани, терористичні методи заборонена навіть для російських ЗМІ. Будь-хто, хто цю справу викриває в будь-якій формі, або про вплив РФ на західних політиків, або про вторгнення в вибори, ризикує потрапити в немилість Росії. Росія це відразу заперечує і намагається усунути тих, хто так говорить.

Популярні новини зараз
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Блогер вважає, що для Кремля маскування є найважливішим родом військ у цій гібридній війні. Всі, хто це приховує з фактами, прикладами, логікою, аргументами, такі люди будуть знищені. Насправді людей, які з свідомістю справи критикую Росію, не так вже й багато. Всім їм загрожує небезпека.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", правоохоронці Центральноафриканської Республіки (ЦАР) в ніч на 31 липня знайшли тіла трьох осіб з посвідченнями журналістів російських ЗМІ. Загиблі були виявлені в 23 кілометрах від міста Сибю. Швидше за все, вони стали жертвами місцевих бойовиків.

У посольстві РФ в ЦАР підтвердили загибель двох кореспондентів "Известий". Саме ж видання стверджує, що вони не відправляли журналістів в ЦАР.

Про "вбивство російських журналістів" повідомило агентство AFP на своїй сторінці в Twitter. У той же час, вони не надали жодних чітких фактів того, що загиблі були саме російськими журналістами.