Військові з Сирії передали російській стороні так звані "розумні ракети", про яких розповідав Дональд Трамп. Як передає ТАСС, мова йде про дві ракети, скинуті США на Сирію в ніч на 14 квітня.

Обидві ракети, як зазначає джерело, що не розірвалися, вони знаходяться у хорошому стані і раніше були відправлені літаком з Сирії в Росію. 14 квітня рано вранці бойові кораблі США, а також авіація Франції і Великобританії завдали удару по військових об'єктах у Сирії. Російська сторона стверджує, що більшість ракет не досягли своєї мети і були збиті сирійськими ППО.

У Сполучених Штатах, навпаки, стверджують, що змогли завдати точні удари по всіх об'єктах, які так чи інакше можуть бути пов'язані з виготовленням хімічної зброї. Авіаналіт США, Великобританії і Франції став відповіддю на застосування хімічної зброї у сирійській Думі проти мирного населення.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", президент США Дональд Трамп красномовно відреагував на наміри Росії заблокувати ухвалення резолюції Ради безпеки ООН щодо встановлення миру в Сирії. Мільярдер вважає, що таким чином Кремль підтвердив, що знімає з себе відповідальність за хімічні атаки на цивільне населення. При цьому офіційний Вашингтон засудив таку позицію:

"Росія обіцяє збивати будь-які і всі ракети, обстріляні в Сирії. Будь готова, Росія, тому що вони прийдуть, милі і нові, і "розумні!" Ви не повинні бути партнерами з тваринами, які вбивають людей!" - написав американський лідер у своєму Twitter.

Як відомо, під час засідання комітету РФ заблокувала проект резолюції США про створення нового механізму розслідування хіматак в Сирії. Проект винесли на голосування 11 квітня, його співавторами виступили Канада, Франція, Нідерланди, Перу, Польща, Великобританія, Швеція і Туреччина.

Нагадаємо, офіційний представник Міністерства закордонних справ Російської Федерації Марія Захарова вибухнула бурхливою тирадою на адресу Сполучених Штатів, Великобританії та Франції за ракетні удари по Сирії, яка "всіма силами намагається вижити".