У Держдепі США прокоментували "санкції" проти Польщі через скандальний закон про Інститут національної пам'яті. Стурбованість щодо закону є, але заборона на зустрічі на вищому рівні не вводилася, а інформація про припинення співпраці є неправдивою.

Таку заяву зробила речниця Державного департаменту США Хізер Нойєрт.

"Ми чітко висловили свої сумніви щодо цього закону. Інформація про припинення співпраці стосовно безпеки або діалогу на високому рівні є просто неправдивою. Польща є нашим близьким союзником в рамках НАТО, нічого не змінилося. Однак це не означає, що ми згодні з ухваленим законом, і ми це чітко дали зрозуміти", - цитує речницю Держдепу США польський портал Onet.pl.

Нойєрт також відповіла на запитання про те, чи зможе президент Польщі Анджей Дуда зустрітися з президентом США Дональдом Трампом.

"У мене немає інформації про будь-які зустрічі, які планується провести", - підкреслила вона.

Популярні новини зараз
Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Астролог побачив у травні "лихо" для України Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Речниця також розповіла проте, що не обговорювала питання Польщі з помічником державного секретаря у європейських та євразійських справах Уессом Мітчеллом, який нібито мав сформулювати відповідний ультиматум проти Польщі

"Вчора я зустрілася з Уессом Мітчеллом, але ми не говорили про Польщу, а про наших друзів з Латвії та Естонії, а також з Литви", - додала Нойєрт.

Речниця Держдепу США також наголосила на тому, що країна не відмовляється від власних зобов'язань щодо безпеки Польщі. А у відповідь на питання про ймовірну зустріч президентів Польщі і США на липневому саміті НАТО зазначила, що "до того часу ще багато чого може статися".

У Міністерстві закордонних справ Польщі в свою чергу також заперечили інформацію про санкції.

"Американська сторона, що не було для нас несподіванкою, висловила стурбованість і сумніви щодо закону про ІНП на етапі проекту. Ми перебуваємо на зв'язку. Не було жодного ультиматуму", - зазначив віце-міністр закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький.

Як повідомляв портал "Знай.ua", раніше польські ЗМІ повідомляли про те, що США ввели обмеження проти влади Польщі. Причиною цього стало прийняття країною скандального закону про Інститут національної пам'яті, який вводить кримінальну відповідальність за "заперечення злочинів українських націоналістів" та за обвинувачення поляків у причетності до злочинів Третього рейху. Цей закон спровокував напруженість у стосунках Польщі з Україною, Ізраїлем, та іншими державами.

Згідно з повідомленнями польських ЗМІ, введені санкції означають, що президент Польщі Анджей Дуда і глава уряду Матеуш Моравецький найближчим часом не мають права відвідувати Білий дім, тут вони стали персонами нон-грата.

У виданнях також висловлювались побоювання, що такі санкції загрожують блокуванням фінансування спільних військових проектів.