Колишній президент Польщі Лех Валенса висунув кандидатуру українського режисера Олега Сенцова, який більше 100 днів тримає голодування в російській колонії, на Нобелівську премію миру. Заява Валенси публікує Польська кіноакадемія.

Лех Валенса очолював в комуністичній Польщі профспілка "Солідарність", який боровся за зміни, а після демократичних змін в країні був обраний президентом. Він - лауреат Нобелівської премії миру.

У своїй заяві Валенса нагадує, що Amnesty International і інші правозахисні організації вважають винесений в Росії вирок Сенцової за звинуваченням у тероризмі несправедливим і незаконним.

Він також зазначає особисту мужність Сенцова і той факт, що він тримає голодування із закликом звільнити українських політв'язнів в Росії, але не себе самого.

Нагадаємо, російська влада в черговий раз відмовили архієпископу Сімферопольському і Кримському Клименту у помилуванні українського режисера Олега Сенцова, якого незаконно утримують у в'язниці.

Цю інформацію повідомила Кримська правозахисна група, посилаючись на відповідь комісії Ямало-Ненецького автономного округу на особисте звернення архієпископа Климента до президента РФ.

У документі йдеться, що спочатку Сенцов повинен особисто звернутися до президента країни-агресора Росії Володимира Путіна у письмовій формі, а лише потім можна говорити про початок процедури помилування.

Архиєпископ УПЦ КП повідомив, що отримав таку ж відповідь на прохання прискорити розгляд звернення матері політв'язня про помилування сина, яке він відправив 8 серпня в комісію про помилування Ямало-Ненецького автономного округу РФ.

Зазначимо, що нещодавно сестра політв'язня Сенцова Наталія Каплан говорила, що він ніколи не попросить Путіна про помилування, тому робити це необхідно третім особам.

Як повідомляв раніше Знай.ua, російський політик Леонід Гозман і правозахисник Сергій Куль-Делоне затримано на Червоній площі у Москві, коли намагалися розгорнути плакат на пам'ять про "Демонстрації сімох" 1968 року.

Також Знай.ua писав про те, що фронтмен легендарного українського гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук вже не вперше підтримує незаконно утримуваних в'язнів Кремля. Нещодавно він вирішив ще раз нагадати всій країні про долю відомого режисера Олега Сенцова, котрий досі перебуває в колонії РФ.