Питання прав людини в анексованому Росією Криму повинно насторожити українців і змусити відповідні інстанції нарешті активізувати роботу на дипломатичному рівні. Перш за все, причиною для занепокоєння нещодавно стало голосування низки країн проти резолюції ООН щодо мешканців півострова.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПодібну позицію в коментарі "Обозревателю" висловив аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Євген Ярошенко.
На його думку, через сильну політичну та економічну залежність від Росії не могла інакше проголосувати білоруська сторона – для Лукашенка це точно не вигідно:
"Розумію критику українських політиків, спрямовану проти Білорусі, яка не підтримала резолюцію. Але мені здається несправедливо стільки уваги приділяти одній країні. Крім Білорусі, ще 24 країни проголосували проти. І що ще більше має стурбувати Україну - 77 країн утрималися", - пояснив Ярошенко.
Популярні новини заразМобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписатиПоказати ще
Аналітик додав, що не можна всерйоз сприймати обурення Білорусі через заяви окремих українських політиків, та й сам процес розгляду ініціативи ООН ще потребує детального вивчення: багато питань так і залишилися відкритими, як і майбутнє кримчан на анексованій території.
Дивіться: чий Крим: як відповідають українські зірки
Як повідомляв портал "Знай.ua", Росія остаточно закрила сполучення із анексованим півостровом: вночі зупинили рух транспорту та навіть заборонили прохід пішоходам через адміністративний кордон.