Російський міністр на конференції із роззброєння в Женеві назвав наявність готових до застосування тактичних ядерних озброєнь США в Європі "явно агресивною позицією". Про це сказав глава МЗС РФ Сергій Лавров, повідомляє Інтерфакс у середу, 28 лютого.

Наявність у США в Європі готових до застосування тактичних ядерних озброєнь - це прояв агресивної позиції.

"Росія, нагадую ще раз, не має розгорнутої тактичної ядерної зброї, не проводить відпрацювання її застосування. Зосереджені наявні боєприпаси на центральних базах зберігання на своїй національній території", - сказав Лавров на конференції в Женеві.

Російський міністр підкреслив, що в цих умовах "наявність готових до застосування тактичних ядерних озброєнь США в Європі - не просто рудимент "холодної війни", а явно агресивна позиція".

Популярні новини зараз
"На початку весни ми чекаємо...": астрологиня приголомшила українців прогнозом на 2023 рік Потап нарешті зізнався, що в його житті не одна дівчинка, білявка не як Каменських: "Там на мене чекають такі..." Про що не сказали українцям стосовно генераторів: багатьом захочеться скасувати покупку Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн
Показати ще

"Ядерному роззброєнню перешкоджає і збереження американської нестратегічної ядерної зброї в Європі, що супроводжується дестабілізуючою практикою "спільних ядерних місій", - додав Лавров.

Міністр заявив, що в їх рамках "з грубим порушенням Договору про нерозповсюдження неядерні члени НАТО беруть участь у плануванні застосування американських нестратегічних ядерних боєприпасів і залучаються до освоєння відповідних навичок".

"Всім має бути зрозуміло, що тим самим військові США готують збройні сили країн Європи до застосування тактичної ядерної зброї проти Російської Федерації", - сказав Лавров.

Міністр висловив надію на те, що "європейським громадянам вдасться сказати тверде "ні" розміщенню на своїй території зброї наймасовішого знищення, причому яка належить тій єдиній державі, що вже застосувала її проти цивільного населення Хіросіми та Нагасакі".

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", з'явилася нова інформація щодо планів РФ про вторгнення в Україну. Як стало відомо, РФ планує влаштувати провокацію на Донбасі після закінчення чемпіонату світу з футболу, з метою відкрито ввести війська під вивіскою миротворчої місії. Таке припущення зробив президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.