На півдні Китаю пронісся сильний тайфун, у результаті чого постраждали тисячі будинків, відбулися повені, загинули п'ять осіб. Про це повідомляють ЗМІ.

Через паводки вулиці деяких міст перетворилися на річки: рятувальники можуть пересуватися тільки на надувних човнах. У зоні стихійного лиха опинилися майже сто тисяч людей: їх готуються відселити в безпечні райони.

А тим часом стихійні лиха продовжують терзати Індію. Після смертоносних піщаних бур, тепер на півострів обрушився потужний ураган, який забрав життя 30 осіб, ще 20 отримали важкі травми через потужні грозові зливи та шквальний вітер, що налетіли увечері у п'ятницю на індійський штат Уттар-Прадеш.

Грозові зливи почалися в штаті на тлі екстремальної спеки, при якій стовпчик термометра піднімався вище 42 градусів. Щонайменше дві людини вже померли від теплового удару.

Нагадаємо, протягом останніх днів не тільки Україну, але і всю планету лихоманить від природних катаклізмів. На східне узбережжя США обрушився сильний шторм. Постраждали штати Нью-Йорк, Вірджинія, Меріленд і Массачусетс. Зараз топ планетарних загроз очолюють екстремальні погодні явища.

Популярні новини зараз
Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Крім того, оброблені суперкомп'ютером дані з японського метеосупутника Химавари-8 допоможуть рятувати людські життя.

Нова система на базі суперкомп'ютера японського наукового інституту Рікен проаналізувала отримані метеосупутником "показники яскравості інфрачервоного випромінювання". Таким чином система зможе оцінювати погодні умови в районах із хмарністю, яка зазвичай заважає подібному моделюванню.

Обробка цих показників допоможе метеорологам вимірювати висоту хмар і надасть необхідні дані для оцінки інших факторів, таких як вітер, температура і об'єм вологи в атмосфері.

"Химавари-8 відправляє великий обсяг цінних даних, які ми не могли отримати раніше. Тепер ми можемо побудувати систему, яка використовує ці дані, щоб поліпшити прогноз погоди", - пояснив Такемаса Мійоші, голова проекту.

Дивіться сюжет про подію

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", у Москві почався шабаш побєдобєсія.