Ні СРСР, ні нинішня Росія не зможуть зрівнятися за потужністю із США. На Землі може запанувати мир і процвітання, якщо обидві країни зможуть проявити взаємну повагу.

Про це повідомив син колишнього генерального секретаря ЦК КПРС Микити Хрущова Сергій Хрущов під час лекції в Національному музеї атомних випробувань у Лас-Вегасі, передає Las Vegas Sun. Він з 1990-х років живе в США.

Син генсека виклав історію відносин між США та СРСР. Він також згадав про роль свого батька в цьому процесі.

США, за його оцінками, в період протистояння вели себе як "поліція світу". СРСР же вирішив "не показувати страх і слабкість". Але в той час, як нинішня Росія, до потужності західного колеги так ніхто не зміг наблизиться.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Син Потапа та Ірини Горової перетворився на справжнього чоловіка: "Фіксує красу"

Володимир Дантес відсвяткував день народження мами: Надя Дорофєєва не прийшла до свекрухи

"Холостяк" Заливако приголомшив зізнанням поруч з Микитою Добриніним: "У мене як у кота"

Показати ще

На підставі цього Кремль і будував усю свою політику. Хрущов як приклад згадав відмову СРСР від відправки американо-російської місії на Місяць і Карибську кризу.

"Дійсно, мій батько боявся, що це покаже (США. - Ред.), наскільки вони слабкі", - підкреслив він.

Але найбільше "відмінності в культурі та цінностях" Союзу і США показало закінчення холодної війни. Президент СРСР Михайло Горбачов розглядав подію як встановлення союзницьких і дружніх відносин між країнами. Але його американський колега Рональд Рейган бачив безумовну перемогу Вашингтона в протистоянні.

Хрущов заявив, що Росія не зможе виконувати роль поліцейського світу і карати кожного, хто не сподобається Москві. Кремлю, за його словами, варто цінувати і залучати на свій бік якомога більше країн.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, легендарна радянська комедія виявилася плагіатом американського фільму, який вийшов на кілька десятків років раніше.