У Сінгапурі відбулася перша зустріч в рамках саміту американського президента Дональда Трампа та лідера КНДР Кім Чен Ина. В перші хвилини спілкування вони обмінялися традиційними рукостисканнями, і загалом обидві сторони оцінили переговори виключно як успішні.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДипломатичні стосунки президентів
Першим свою думку з цього приводу висловив Трамп. Він назвав зустріч "дуже, дуже хорошою", а самі стосунки із лідером КНДр охарактеризував позитивно. Вони обговорювали у першу чергу питання ядерного роззброєння Північної Кореї, при цьому США хочуть, щоб КНДР відмовилася від своєї ядерної зброї і почала процес передачі боєголовок третій стороні.
"Він (Трамп – ред.) здавався дещо більш пригніченим, ніж він міг очікувати. можливо, внаслідок важкого часу на саміті G7. Багато його твітів з саміту поки що було про це", - відзначили в ході зустрічі іноземні ЗМІ.
Дивіться: зустріч Дональда Трампа із Ким Чен Ином
Подробиці саміту
Цю зустріч готували протягом кількох останніх місяців, у готельному комплексі Capella на південному острові Сентоса. Політики взяли участь у формальній церемонії привітання, після чого провели зустріч тет-а-тет за зачиненими дверима, яка тривала 41 хвилину.
Сторони обговорили перспективи встановлення нових відносин між Вашингтоном і Пхеньяном. Після закритої зустрічі Трамп і Кім Чен Ин прогулялися балконом готелю.
Президент США назвав факт зустрічі з лідером КНДР великим успіхом:
"Якщо ми будемо працювати разом, то зможемо вирішити ядерне питання". Кім Чен Ин відповів, що переговори - виклик для обох країн, але він готовий співппрцювати.
Потім розпочалися переговори в розширеному форматі за участю глав зовнішньополітичних відомств та інших високопоставлених державних діячів. Після цього запланований робочий ланч, де також обговорювалися перспективи подальших відносин.
Напередодні саміту державний секретар США Майк Помпео заявив, що північнокорейська сторона готова до проведення повної денуклеаризації, але підкреслив, що Вашингтон хоче запевнитись у цьому під час зустрічей. Він також висловив надію, що нинішній саміт започаткує подальший конструктивний діалог між двома країнами.
Фото: підготовка до саміту і президентські кортежі
Дивіться: переговори у Сінгапурі
Як повідомляв портал "Знай.ua", екс-співробітник Білого дому видав найдивнішу звичку Дональда Трампа.