Якщо Третя світова війна все ж таки почнеться – з яких причин та коли саме це станеться? Відповіді на ці питання спробували відшукати науковці Королівського інституту міжнародних відносин (Великобританія).

На лінії вогню

Експерти припускають, що до 2027 року Росія буде здатна захищати власні кордони і при цьому розгортатиме незначні військові кампанії. Але коли справа дійде до масштабного зіткнення, може не вистояти:

"З огляду на існуючі економічні обмеження і прагнення керівництва уникати витрат на надмірне нарощування збройних сил, про оборонно-промислове виробництво у масштабі, розмірному гонці озброєнь, просто не може бути й мови", - вважають науковці.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Головна проблема – оборонна промисловість РФ. Поки що Кремль не здатний модернізувати виробництво настільки, аби дотягти до потрібного рівня військових досліджень та розробок. Існують також структурні недоліки, такі як низька продуктивність праці, а також провальні механізми контролю якості.

Парадокс – саме на оборонку Путін виділив левову частку російського бюджету, відібравши гроші у соціально незахищених верств населення. Демонстрував "новітні ракети", на паради виводив танки, а на ділі всі ці зразки просто не пройшли жодного випробування успішно. Але це завбачливо залишили у таємниці. Поки у справу не втрутився Пентагон і не викрив всі сумнівні проекти президента РФ на весь світ.

Третя світова – ядерна зброя чи атака з повітря?

Наскільки реальна загроза того, що масштабні бойові дії знищать мільйони людей і міст? Всі основні версії, які виникали за останні кілька років сходяться на одному – боятися треба трьох країн: США, Росії та Китаю, адже саме вони володіють ядерною зброєю.

Американські лідери в будь-який момент завжди готові були використати в якості стримуючого фактору ядерний удар. Мова йде про програму Prompt Global Strike, яку підтримував Обама. Командування глобальними ударними силами ВПС США прагне використовувати звичайні озброєння для ураження будь-якої цілі на Землі менш ніж за 60 хвилин.

Знищити ядерні ракети РФ – завдання не з легких. Для цього американському війську потрібно буде спочатку заглушити російські радіолокаційні та командні засоби комунікації, можливо, з використанням кібератак.

У такому випадку, довелося б знищити приблизно 200 стаціонарних і 200 мобільних ракет на суходолі, десяток російських ракетних підводних човнів і бомбардувальників. Всі ракети, які після цього ще будуть боєздатні, також повинні бути знищені. Тобто Росія таку атаку навіть теоретично не витримає, всі супутникові системи розлетяться на друзки.

Ядерний потенціал КНДР

Атака з повітря також не виключена, як одна із версій. Російські бомбардувальники були розроблені ще за часів СРСР, тому всі занепокоєння Заходу через їх наявність у повітряному просторі, безпідставні: вони не становлять жодної серйозної загрози самі по собі. Якби російські й американські літаки зіткнулися один з одним, росіяни не змогли б їх побачити: не вистачило б діапазону.

Ядерні запаси світу

Відомо, що основа ядерних сил Росії складається з наземних ракет, які розміщуються в шахтах, інші – транспортуються залізницею і автомобільними шляхами. Ракети в шахтах можуть бути уражені кількома типами ракет, які практично непомітно доставляються на американських літаках.

Усі вони призначені для знищення цілей, захищених глибокими бетонними і сталевими бункерами. І навіть якщо відлік піде на хвилини, США все одно лишаються у плюсі. Ймовірно, так швидко не реагують, але технічне оснащення дасть шанс перевершити сили противника.

Дивіться: Чи буде Третя світова війна? Думки експертів

Як повідомляв портал "Знай.ua", сирійський військовий аеродром в провінції Хомс атакували з ракетних установок.