Після того, як Туреччина прийняла рішення відступити від політики пріоритету прав людини і верховенства права як такого, переговори про вступ до Європейського Союзу просто зайшли в глухий кут.

Про це у вівторок, 26 червня, заявили в Люксембурзі на підсумковому засіданні Ради ЄС.

Представники європейської спільноти стурбовані тим, що Анкара вирішила відступити від верховенства права та основних прав людини. В черговий раз Рада Європи засудила спробу державного перевороту в Туреччині в 2016 році, рівно як і реакцію на нього держави. Політики нагадали також, наскільки необхідно дотримуватися міжнародних стандартів, якщо країна все-таки хоче стати членом спільноти.Поки що в Євросоюзі не бачать, чим можна виправдати зниження рівня незалежності турецької судової системи, чим пояснити затримання і ув'язнення державних службовців, політичних діячів і представників ЗМІ, а також громадян ЄС.

"Туреччина все більше віддаляється від Європейського Союзу. Тому переговори про приєднання Туреччини фактично зайшли в глухий кут", - йдеться в заяві.

Популярні новини зараз

Головне за ніч: "втеча" Віктора Павліка і Реп'яхової, НП в літаку, Полякова без волосся і загадкова загибель українки

42-річна Ані Лорак у вузькому вбранні вразила різкими змінами: "На себе не схожа"

Матерям 10 років, батькам-1: українці хочуть "накинути" стажу за виховання дітей

Студентка вийшла заміж за 80-річного чоловіка і виглядає щасливою: закохалася без пам'яті

Показати ще

У Раді підкреслили, що в контексті процесу переговорів подальше відкриття або закриття розділів неможливо, а робота над модернізацією Митного союзу Туреччина-ЄС не передбачається.Разом з тим представники Ради підкреслили, що Туреччина виконує роль "ключового партнера" ​​Європейського Союзу, тому не можна не сказати ще раз, наскільки важливо, щоб угода про біженців продовжувала діяти. Офіційний Брюссель заявив про готовність підтримувати "чесний і відкритий діалог" з Анкарою.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що президент Туреччини Раджеп Ердоган знову виграв вибори і сів у крісло глави держави. Цього разу політик максимально розширив свої повноваження, мало хто зі світових лідерів може похвалитися тим самим.