У Латвії за порушення закону про державну мову пропонують суттєво збільшити штрафи, і в окремих випадках вони сягатимуть до 10 тисяч євро.

Відповідний законопроект Сейм країни прийняв у першому читанні, передає портал Delfi.lv.

Його підтримали 58 депутатів, проти виступили 20, ще двоє не голосували.

Парламентарі переслідують дві мети: максимально обмежити необґрунтоване використання в Латвії інших мов та збільшити надходження до бюджету.

Нині максимальний штраф за "відкриту неповагу до державної мови" складає 350 євро. За новими правилами, штраф за невикористання державної мови в обсязі, передбаченому посадовими обов'язками, буде збільшений з 35 до 280 євро, при повторному такому порушенні протягом року штраф складе вже від 280 до 700 євро, а для юридичних осіб - до 10 тисяч євро. При цьому для державної посадової особи пропонується збільшити штраф до 350-700 євро з можливістю звільнення.

Популярні новини зараз

Зірка "Дикого ангела" Наталія Орейро показалась у чому мати народила і з немовлям на руках: "Наш світ зупинився"

Смугастий Дан Балан заліз між ніг до мліючої Кароль: "Тихе щастя”

Ані Лорак зробила це і купається в променях щастя, Каменських не стримала слів: "Страждаємо..."

Вибори мера Києва: з'явилися дані свіжого соцопитування. Кого кияни хочуть бачити главою столиці

Показати ще

На ініціативу депутатів уже відреагував мер Риги Ніл Ушаков, якого неодноразово штрафували за надмірне використання російської мови під час спілкування з жителями міста на сторінках соцмереж. Він залишив саркастичний коментар. Мовляв, в інших країнах намагаються розвивати виробництво і не розуміють, наївні, що економіку можна набагато швидше підняти за допомогою штрафів.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", Верховна Рада України ввела нові мовні квоти для телебачення.