Компанія Cambridge Analytica, з якою пов'язаний скандал останніх днів, працювала не тільки в США. Як повідомляє Quartz, посилаючись на отримані документи, її батьківська компанія SCL Elections надавала послуги в більш ніж 30 країнах, у тому числі в Україні.

Згідно зі звітом за 2013 рік, SCL Elections працювала в 32 країнах в Європі, Північній і Південній Америці, Азії та Африці. Компанія виконувала різні послуги в залежності від потреб клієнтів. Наприклад, у Кенії SCL провела дослідницький проект, опитавши 47 000 чоловік, щоб зрозуміти бажання і страхи електорату. У Сент-Кітсі і Невісі компанія змогла відкласти вибори і допомогла клієнту залишитися при владі в кінці 2000-х.

Quartz не уточнює, коли і за яких обставин SCL Elections працювала в Україні. Редакції AIN.UA вдалося знайти архівну сторінку з офіційного сайту компанії, де вказувалося, що SCL працювала на організаторів «Помаранчевої революції» в 2004 році. «SCL вдалося зберегти єдність коаліції, щоб домогтися важкої перемоги», — йдеться на сайті. Зрозуміло, ні про яке використання даних з Facebook тут мова не йде, так як соціальній мережі тоді не існувало. Чи працювала SCL Elections в Україні пізніше – невідомо.

Популярні новини зараз
Українців зобов'яжуть сплатити податки за квартири минулих десятиліть Тарифний "сюрприз" для мешканців багатоповерхівок: травневі платіжки заберуть ще більше грошей Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"
Показати ще

23 березня виконуючий обов'язки генерального директора Cambridge Analytica Олександр Тайлер заявив, що рада компанії почала розслідування минулих дій SCL Elections.

"Будь-хто, хто знайомий з нашим персоналом і роботою, може підтвердити, що ми не схожі на політично вмотивовану і неетичну компанію, якою нас деякі люди намагалися зобразити", — заявив Тайлер.

Нагадаємо, Cambridge Analytica звинувачують у використанні даних понад 50 млн користувачів Facebook без їх відома. Зокрема, ці дані були використані під час виборчої кампанії Дональда Трампа. Також зараз йде розслідування про причетність Cambridge Analytica до кампанії за вихід Великобританії зі складу Європейського Союзу.

Нові подробиці скандалу з витоком даних користувачів Facebook

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв про світові скандали навколо Facebook і Telegram.