Найближчі 20 років пенсії росіян рости не будуть.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це свідчить цільовий варіант макроекономічного прогнозу до 2035 року Міністерства економічного розвитку країни-агресора.
Влада РФ розраховує підвищити темп економічного зростання за рахунок збільшення числа зайнятих громадян, інвестиційної активності та продуктивності праці. Виходячи з документа, зростання зайнятості забезпечать у тому числі за рахунок підвищення пенсійного віку: для чоловіків — до 65 років, для жінок — до 63 років.
Таким чином, кількість пенсіонерів у країні до 2035 року має зменшитися на 7 млн осіб (23%) порівняно з показниками 2017 року. Кількість працюючих росіян у такому випадку зросте на 1 млн осіб.
Якщо ж реформу не провести, то кількість пенсіонерів зросте на 5,4 млн осіб, а кількість працюючих - зменшиться на 3,2 млн.
При цьому підвищення пенсійного віку супроводжуватиметься різким падінням розміру пенсій. По відношенню до зарплати розмір виплат знизиться на 13%.
Від реалізації такого плану щонайменше п'ята частина росіян не лише нічого не виграє, а навіть, навпаки, програє: їх доходи сильно скоротяться.
Крім того, в результаті такої реформи знизиться відношення пенсійних виплат до фонду оплати праці з 28% до 15%. У такому випадку інвестиції зростатимуть у 1,5-2 рази швидше за економіку.
Як прогнозує відомство, у разі успіху реформи, економічне зростання до 2026 року становитиме 3,5%. Після цього зростання російської економіки сповільниться, як і світової. З документа випливає, що реальні доходи населення досягнуть рівня докризового 2013-го лише через п'ять років — до 2022 року.
При цьому в найближчі 20 років доходи росіян зростуть на 55%, реальні зарплати — на 56,5%, а зростання економіки складе 78% порівняно з 2016 роком. Водночас, пенсії зростуть лише на 2,5%.
У Мінекономрозвитку вважають, що вони почнуть рости з 2024 року, проте до 2022-го в реальному вираженні лише падатимуть. Як результат, до 2035 року рівень пенсій буде на 4% нижче за показники 2013-го.
Згідно з документом, щорічно з 1 квітня пенсії індексуватимуть на не більш ніж 1%, виходячи зі зростання доходів Пенсійного фонду. Однак це стосується лише непрацюючих пенсіонерів. При цьому страхові пенсії в цільовому варіанті плану щорічно збільшуватимуться з 1 лютого на розмір інфляції минулого року.
Це означає, що середня страхова пенсія в 2035 році складе 13 тисяч рублів, а непрацюючий пенсіонер отримуватиме близько 15,5 тисячі рублів.
Як повідомляв портал "Знай.ua", пенсійна реформа в Україні передбачатиме підвищення мінімального страхового стажу для отримання пенсії до 25 років.