Найближчі 20 років пенсії росіян рости не будуть.

Про це свідчить цільовий варіант макроекономічного прогнозу до 2035 року Міністерства економічного розвитку країни-агресора.

Влада РФ розраховує підвищити темп економічного зростання за рахунок збільшення числа зайнятих громадян, інвестиційної активності та продуктивності праці. Виходячи з документа, зростання зайнятості забезпечать у тому числі за рахунок підвищення пенсійного віку: для чоловіків — до 65 років, для жінок — до 63 років.

Таким чином, кількість пенсіонерів у країні до 2035 року має зменшитися на 7 млн осіб (23%) порівняно з показниками 2017 року. Кількість працюючих росіян у такому випадку зросте на 1 млн осіб.

Якщо ж реформу не провести, то кількість пенсіонерів зросте на 5,4 млн осіб, а кількість працюючих - зменшиться на 3,2 млн.

Популярні новини зараз

"Як з табору", - Наталію Могилевську розкритикували за епатажний образ

Солістка Go_А Катя Павленко і Manizha "подружилися" напередодні Євробачення: "Ніякої злоби один до одного"

Тіна Кароль розкрила правду про свій роман з Баланом: "Нав'язати любов неможливо"

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

При цьому підвищення пенсійного віку супроводжуватиметься різким падінням розміру пенсій. По відношенню до зарплати розмір виплат знизиться на 13%.

Від реалізації такого плану щонайменше п'ята частина росіян не лише нічого не виграє, а навіть, навпаки, програє: їх доходи сильно скоротяться.

Крім того, в результаті такої реформи знизиться відношення пенсійних виплат до фонду оплати праці з 28% до 15%. У такому випадку інвестиції зростатимуть у 1,5-2 рази швидше за економіку.

Як прогнозує відомство, у разі успіху реформи, економічне зростання до 2026 року становитиме 3,5%. Після цього зростання російської економіки сповільниться, як і світової. З документа випливає, що реальні доходи населення досягнуть рівня докризового 2013-го лише через п'ять років — до 2022 року.

При цьому в найближчі 20 років доходи росіян зростуть на 55%, реальні зарплати — на 56,5%, а зростання економіки складе 78% порівняно з 2016 роком. Водночас, пенсії зростуть лише на 2,5%.

У Мінекономрозвитку вважають, що вони почнуть рости з 2024 року, проте до 2022-го в реальному вираженні лише падатимуть. Як результат, до 2035 року рівень пенсій буде на 4% нижче за показники 2013-го.

Згідно з документом, щорічно з 1 квітня пенсії індексуватимуть на не більш ніж 1%, виходячи зі зростання доходів Пенсійного фонду. Однак це стосується лише непрацюючих пенсіонерів. При цьому страхові пенсії в цільовому варіанті плану щорічно збільшуватимуться з 1 лютого на розмір інфляції минулого року.

Це означає, що середня страхова пенсія в 2035 році складе 13 тисяч рублів, а непрацюючий пенсіонер отримуватиме близько 15,5 тисячі рублів.

Як повідомляв портал "Знай.ua", пенсійна реформа в Україні передбачатиме підвищення мінімального страхового стажу для отримання пенсії до 25 років.