Міністр енергетики Росії Олександр Новак заявляє, що в ході тристоронніх переговорів між Україною, ЄС і Росією щодо газу сторони зустріч прийшли до висновку необхідності винесення питання про обсяги транзиту газу та ціни на розгляд експертів.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

За словами російського міністра, сторони в ході зустрічі обговорили питання транзиту газу з 2020 року (після завершення терміну дії контракту на поставки і транзит природного газу між "Нафтогазом" і "Газпромом"), а також обсяги ресурсу, необхідні Європі.

"Ми обмінялися думками (щодо обсягів споживання - ред.), Домовилися, що ці питання будуть додатково обговорюватися експертами", - сказав Новак.

Разом з тим варто відзначити, що у Держдепі США зробили офіційну заяву про те, що компанії, які інвестують в "Північний потік-2" ризикують опинитися під санкціями. Про це повідомляють ЗМІ.

У Державному департаменті США заявили про те, що реалізація "Північного потоку-2" надасть Російській Федерації "інструмент політичного тиску ". І вона неодмінно використовує проект не тільки для тиску на Україну, але і для поділу Європи.

Популярні новини зараз
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

"Ми ясно дали зрозуміти, що фірми, які працюють в російському секторі експортних поставок енергії, що беруть участь у бізнесі, який ризикує опинитися під санкціями", - повідомляють в Держдепі.

Газопровід "Північний потік-2" може підірвати загальну енергетичну безпеку і стабільність в Європі. У Відомстві зазначили, що Москва розуміє, що цей проект розділяє Європу і використовує його в своїх інтересах.

Крім того варто відзначити, що міністерство юстиції України налаштоване стягнути з російського монополіста "Газпором" штраф у сумі 172 мільярда доларів у Великбританії та Нідерландах.

Про це повідомили представники Мін'юсту, які подали до Кабінету міністрів пояснювальну записку щодо даного питання.

За інформацією Мін’юсту, на території України з Газпрому можуть стягнути лише 72 мільйони гривень у акціях дочірнього підприємства російського газового монополіста "Газтранзит".

В той же час, продати акції "Газтранзиту" в Україні з першого разу так і не вдалося, тому їхню вартість було знижено на 25% до другого аукціону.

Суд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, як "Північний потік-2" допоможе Путіну поневолити всю Європу.