У Кремлі вдались до звичної стратегії і не стали ні підтверджувати, ні спростовувати масову загибель російських найманців у Сирії.

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков, відповідаючи на прохання журналістів прокоментувати повідомлення "про загибель 600 найманців приватної військової компанії "Вагнер" у Сирії" на початку лютого, порадив запитувати про вбитих у Міністерстві оборони.

"Як ви знаєте, ми оперуємо даними, що стосуються військовослужбовців збройних сил РФ, які беруть участь в операції ВКС на підтримку сирійської армії. Даними про інших росіян, які можуть перебувати в Сирії, ми не володіємо", – заявив Пєсков.

При цьому він заявив, що кандидат в президент РФ Григорій Явлінський, який зажадав від Путіна реакції, не може мати у своєму розпорядженні точних даних про загибель росіян в Сирії.

"Тому що, по-перше, ми з вами оперуємо інформацією, опублікованою в ЗМІ. Я не думаю, що у пана Явлінського є якісь більш надійні джерела інформації. Але в даному випадку ми закликаємо все-таки не використовувати повідомлення ЗМІ, як першоджерело", - заявив прес-секретар Путіна.

За словами Пєскова,  в питанні про загиблих росіян у Сирії необхідно звертатися, в першу чергу, в Міністерство оборони Росії (очолює Сергій Шойгу -ред.).

"І, звичайно ж, все-таки, давайте віддавати собі звіт, що в багатьох країнах світу є досить велика кількість наших співвітчизників, росіян. І, певна річ, тут володіти якоюсь детальною інформацією дуже складно", – додав він.

Однак, за його словами, опубліковані дані "потребують верифікації".

При цьому Пєсков запевнив, що ця тема не обговорювалася під час телефонної розмови глав РФ Путіна і США Дональда Трампа 12 лютого.

Як повідомляв портал "Знай.ua", американська авіація 7 лютого завдала удару по російським військам у Сирії.  Згодом стало відомо, що в Сирії ліквідували найманців російської приватної військової компанії "Вагнер".

12 лютого кандидат в президенти РФ, депутат від партії "Яблоко"  Григорій Явлінський зажадав від Путіна відзвітувати про масову загибель росіян у Сирії.