Кремль продовжує боротися з іноземними журналістами, що ще більше погіршує ситуацію зі свободою слова в Росії. Тепер в країні іноземними агентами можуть визнати ті ЗМІ, які отримують фінансову допомогу від інших держав або іноземних організацій.

Про це повідомили в Міністерство юстиції Росії. Відомство вже підготувало відповідний список. У нього потрапили дев'ять американських ЗМІ, в тому числі "Голос Америки", "Радіо Свобода", а також проект "Крим.Реаліі".

"5 грудня відповідно до Законом Російської Федерації" Про засоби масової інформації ", рішеннями Мін'юсту Росії іноземними засобами масової інформації, які виконують функції іноземного агента, визнані:" Голос Америки ", Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода (РСЕ / РС), Телеканал Настоящее время, Татаро-башкирська служба Радіо Свобода (AzatliqRadiosi), "Сибір.Реаліі", "Idel.Реаліі", "Фактограф", Кавказ.Реаліі, Крим.Реалії", - йдеться в повідомленні Мін'юсту.

Президент Росії Володимир Путін 25 листопада підписав закон, що містить норми про ЗМІ, що виконують функції іноземних агентів. Згідно з документом, такими можуть визнати медіа, які отримують фінансову допомогу від інших держав або іноземних організацій. Остаточні список ЗМІ затвердить Мін'юст. Глава комітету Держдуми з інформаційної політики Леонід Левін уточнив, що під дію закону не підпадатимуть російські медіа, мають іноземне фінансування.

У Раді федерації розповіли, що відповідні поправки стали вимушеної відповіддю на "утиск російських ЗМІ в США", зокрема, визнання RT America іноземним агентом.

Популярні новини зараз
Новий етап мобілізації в Україні: що змінюється ПриватБанк спростить життя пенсіонерів: тепер процес буде значно швидшим Посилення мобілізації: відстрочки більше не врятують - на кого вже полює ТЦК Спека у 40+ накриє всю країну: українців застерегли від аномальної погоди
Показати ще

Твіттер заборонив будь-яку рекламу з акаунтів російських пропагандистських ЗМІ

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, Кремль сильно зачепило те, що російських пропагандистів з Russia Today позбавили акредитації в США. У відповідь Держдума прийме постанову про заборону відвідувати нижню палату журналістам всіх американських ЗМІ.