У Москві за підозрою в шпигунстві заарештована іноземна громадянка, чиї дані повністю збігаються з Кариною Валеріївною Цуркан, яка з 2012 року входить до правління "Інтер РАТ ЄЕС".

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Цуркан поміщена під варту до 13 серпня, повідомляють ЗМІ з посиланням на прес-службу Лефортовський суду, який обирає запобіжний захід. Повідомити які-небудь подробиці справи вони відмовилися, пославшись на те, що воно носить гриф "секретно".

Адвокати Цуркан, розповіли представники суду, оскаржили арешт, "але дата розгляду в Мосміськсуді не призначена".

Як повідомляється на сайті "Інтер РАТ ЄЕС", до цього Цуркан керувала географічним дивізіоном компанії "Молдова, Україна, Румунія" та географічним дивізіоном "Європа".

У короткій біографії також повідомляється, що Цуркан здобувала вищу освіту в Молдові та Іспанії.

Популярні новини зараз
У Дагестані масово відмовляються від війни: полягло вже безліч населення Головне за ніч, 13 серпня: Арестович сказав правду про Київ, новий дефіцит солі, ганьбу Тарзана та погрози Медведєва АЕС Ображений алкаш Медведєв знову випив зайвого: погрожує терактами на європейських АЕС Головне за 12 серпня: порча на путіна від Курилової, шкідливі звички Приходько, Полякова в Криму, а білоруси погодилися на війну
Показати ще

При цьому на сайті компанії вказано, що у Цуркан російське громадянство. В цьому випадку, звинувачення повинні були бути пред'явлені за статтею "держзради" (275 КК РФ). Стаття "Шпигунство" в РФ застосовується лише до іноземних громадян.

Як стало відомо, Цуркан інкримінується співпраця з бізнесменами, нібито пов'язаними з зовнішньою розвідкою Румунії. У компанії говорять, що член правління Цуркан знаходиться у відпустці.

Варто відзначити, що раніше радник президента РФ Володимира Путіна Владислав Сурков, який у Кремлі займається "українським питанням" і якого вважають куратором сепаратистів на Донбасі, опублікував статтю про "геополітичну самотність" Росії. Стаття була опублікована у журналі "Росія в глобальній політиці".

Вона називається "Самотність напівкровки" і присвячена взаєминам між Москвою і Заходом.

Сурков оголошує 2014-й - рік анексії Криму - переломним. За його словами, цього року Росія припинила "багаторазові і безплідні спроби" стати частиною західної цивілізації.

"З 14-го року і далі простягається невизначено довгий новий час, епоха 14+, в яку нам належить сто (двісті? триста?) років геополітичної самотності", - написав помічник Путіна.

Частиною Сходу Росія теж не змогла стати, тому Сурков пропонує шукати "ідеології третього шляху, третього типу цивілізації третього світу, третього Риму".

За його словами, цей курс не передбачає повної ізоляції, але і не припускає безмежної відкритості.

"Росія, без сумніву, буде торгувати, залучати інвестиції, обмінюватися знаннями, воювати (війна теж спосіб спілкування), брати участь в колабораціях, перебувати в організаціях, конкурувати і співпрацювати, викликати страх і ненависть, цікавість, симпатію, захоплення. Тільки вже без помилкових цілей і самозаперечення", - заявив Владислав Сурков.

У правлінні "Інтер РАО" виявили румунську шпигунку

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що The Times розповів про витоки хаосу в Україні.