Із вимогою до офіційної Оттави очолити миротворчу місію ООН на Донбасі виступила канадська діаспора українців. Мова йде передусім про збільшення присутності військового контингенту, при чому у найближчі терміни, а також надання сучасної летальної зброї для протидії російським окупантам у східному регіоні.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Канаді варто скористатися власним досвідом і оголосити міжнародному співтовариству про готовність у найближчому майбутньому очолити миротворчу місію в Україні. Оттаві слід швидко визначити потреби, масштаб і необхідні ресурси для повноформатної і ефективної миротворчої місії на сході України", - пояснив президент Конгресу українців Канади Павло Грод.
Наскільки реальною є така можливість, поки що точно сказати не можна, адже не так давно спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер наголошував: спочатку РФ мусить повністю вивести свої війська, і тільки тоді можливе введення миротворчої місії ООН на Донбас. Відповідної резолюції доведеться чекати приблизно до кінця поточного року, але Захід суперечливо ставиться до намірів Канади.
Офіційний Вашингтон не бачить об'єктивних причин для втручання, хоча насправді їх чимало: хоча б згадати представлені у міжнародному суді Гааги докази присутності армії Путіна на сході України.
Відомо, що канадський уряд вже давно співпрацює з нашими військовими силами та оборонними відомствами. Допомогу в розмінуванні на звільнених від окупантів територіях почали надавати ще два роки тому.
Тоді ж запустили перші поставки обладнання для українських саперів, які схожі на аналоги пристроїв близьких до стандартів НАТО. Зокрема, роботизовані системи TALON, захисні костюми EOD9 підвищеного ступеня рухливості та телескопічні маніпулятори.
Все це вкрай необхідне при знешкодженні саморобних вибухових пристроїв, тому що зводить ризик для життя військових до мінімуму, та й на практиці доволі легко відпрацювати весь алгоритм – ЗСУ вже зробили перші кроки в освоєнні іноземного обладнання, справа тільки за посиленням контингенту на Донбасі.
Дивіться: Україна та Канада домовилися про співробітництво у ключових сферах
Як повідомляв портал "Знай.ua", Канада скоротила список необхідних документів для оформлення віз українцями.