Саме зараз вейпінг набуває нечуваної популярності. Зокрема, через те, що електронні сигарети вважаються більш здоровою альтернативою курінню через відсутність смол та безпечність для оточуючих.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє Zhyvyaktyvno.
Але чи це насправді так, розповів головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка. З його слів, безпечність електронних сигарет та пристроїв перебільшується.
"Паріння вейп-пристроїв, дійсно є менш шкідливим видом вживання нікотину та токсичних речовин, ніж звичайне куріння. Але шкода все одно є. Людина може сприймати куріння е-сигарети як цілком безпечну звичку, а насправді, крім нікотину, виявлено ще 20 токсичних речовин, які впливають на дихальну та серцево-судинну системи", – зазначив він. "Плюси" вейпінгу:
- приємний запах;
- крім нікотину, відсутність шкідливих речовин, зокрема, менше смол;
- безпечніше для оточення, ніж дим від сигарет;
- економніше і курець знає, які саме речовини використовує.
"Мінуси" вейпінгу:
- вейпери мають так звані "попкорнівські" легені (дихальні органи схожі до легень працівників харчової промисловості, які дихають розжареною олією при виготовленні попкорну);
- вейпінг не допомагає людям кинути курити, а викликає залежність;
- порушує роботу головного мозку;
- при пошкодженнях електронна сигарета може нанести власникові опіки чи спалахнути у кишені.
До слова, американські дослідники з Університету Західної Вірджинії з’ясували, що куріння електронних сигарет прискорює старіння клітин артерій та вен, через що люди можуть ставати більш схильними до розвитку гіпертонії та інших хвороб серцево-судинної системи.
Науковці вивчили діаметр артерій, здатність кровоносних судин до розширення і жорсткість аорти у самок мишей після короткострокового і довгострокового впливу ароматизованої пари електронної сигарети.
Вони виявили, що діаметр і пропускна здатність артерій скоротилися на 30% вже після п'ятихвилинного впливу пари. Судини тіла мишей стали більш жорсткими і ці ефекти посилювалися при хронічному вживанні вейпів. "Ці дані свідчать про те, що електронні сигарети не слід вважати безпечними, і що вони викликають значний негативний вплив на функціонування кровоносних судин", – розповів один з авторів роботи, професор Марк Олферт.
Біохімік Гліб Репіч порівняв шідливість цигарок, кальяну та електронних сигарет
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що вчені виявили нові "цілющі" властивості тютюну.