Саме зараз вейпінг набуває нечуваної популярності. Зокрема, через те, що електронні сигарети вважаються більш здоровою альтернативою курінню через відсутність смол та безпечність для оточуючих.

Про це повідомляє Zhyvyaktyvno.

Але чи це насправді так, розповів головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка. З його слів, безпечність електронних сигарет та пристроїв перебільшується.

"Паріння вейп-пристроїв, дійсно є менш шкідливим видом вживання нікотину та токсичних речовин, ніж звичайне куріння. Але шкода все одно є. Людина може сприймати куріння е-сигарети як цілком безпечну звичку, а насправді, крім нікотину, виявлено ще 20 токсичних речовин, які впливають на дихальну та серцево-судинну системи", – зазначив він.

"Плюси" вейпінгу:

- приємний запах;
- крім нікотину, відсутність шкідливих речовин, зокрема, менше смол;
- безпечніше для оточення, ніж дим від сигарет;
- економніше і курець знає, які саме речовини використовує.

Популярні новини зараз

Лілія Ребрик запропонувала ідеальний спосіб пережити аномальну спеку: "Літо покаже, хто ростив ляшки..."

Дзідзьо "запанікував" після розлучення зі Slavia: "Де гроші?"

Анна Богдан заговорила про зради після фіналу "Холостяка": "Ніколи не пробачу"

Олександр Пономарьов провів безсонну ніч з чоловіком Тоні Матвієнко Арсеном Мірзояном: "Як це добре"

Показати ще

"Мінуси" вейпінгу:

- вейпери мають так звані "попкорнівські" легені (дихальні органи схожі до легень працівників харчової промисловості, які дихають розжареною олією при виготовленні попкорну);
- вейпінг не допомагає людям кинути курити, а викликає залежність;
- порушує роботу головного мозку;
- при пошкодженнях електронна сигарета може нанести власникові опіки чи спалахнути у кишені.

До слова, американські дослідники з Університету Західної Вірджинії з’ясували, що куріння електронних сигарет прискорює старіння клітин артерій та вен, через що люди можуть ставати більш схильними до розвитку гіпертонії та інших хвороб серцево-судинної системи.

Науковці вивчили діаметр артерій, здатність кровоносних судин до розширення і жорсткість аорти у самок мишей після короткострокового і довгострокового впливу ароматизованої пари електронної сигарети.

Вони виявили, що діаметр і пропускна здатність артерій скоротилися на 30% вже після п'ятихвилинного впливу пари. Судини тіла мишей стали більш жорсткими і ці ефекти посилювалися при хронічному вживанні вейпів.

"Ці дані свідчать про те, що електронні сигарети не слід вважати безпечними, і що вони викликають значний негативний вплив на функціонування кровоносних судин", – розповів один з авторів роботи, професор Марк Олферт.

Біохімік Гліб Репіч порівняв шідливість цигарок, кальяну та електронних сигарет

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що вчені виявили нові "цілющі" властивості тютюну.