У Голландії 11 немовлят померли після експерименту, в ході якого вагітним жінкам з порушеннями розвитку плаценти давали Віагру, щоб стимулювати зростання плоду. Про це повідомляє The Guardian.

Дослідження проводилося в 10 лікарнях в Нідерландах. 93 вагітні жінки приймали силденафіл (торгова марка Віагра), який, на думку фахівців Медичного центру Амстердамського університету, повинен був сприяти кращій циркуляції крові через плаценту, сприяючи зростанню дитини.

Відзначається, що прогноз щодо розвитку плода всіх жінок, які брали участь в експерименті, був поганим.

Також повідомляється, що аналогічні випробування перед цим були проведені на щурах і показали позитивний результат.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк показала, як виглядала в 18 років: "Накладні вії і іконка"

Настя Каменських зізналася в проблемах із зайвою вагою і показала фото: "Багато років соромилася"

Оля Полякова поділилася ідеальним блюдом для тих, що худнуть: ПП-млинці зі шпинатом під соусом бешамель

Блаженніший Святослав втратив маму після тривалої хвороби: інформація про прощання

Показати ще

Випробування було припинено минулого тижня, коли незалежний комітет, який контролює дослідження, виявив, що в результаті експерименту стало народжуватися більше дітей, ніж очікувалося, з проблемами легенів. Всього народилося 17 таких дітей, 11 з них померли.

У цьому ж експерименті брали участь жінки, які приймали плацебо. У трьох з них народилися діти з такими ж проблемами легенів, однак вони не померли. Від 10 до 15 жінок чекають інформації, щоб дізнатися, чи постраждала їхня дитина.

В інтерв'ю голландській щоденній газеті De Volkskrant керівник дослідження, гінеколог Вессель Ганзевурт сказав: "Ми хотіли показати, що це ефективний спосіб стимулювати ріст дитини. Але сталося навпаки. Я в шоці. Останнє, чого ми хотіли, - завдати шкоди пацієнтам".

Голландські фахівці вже попередили своїх канадських колег, які проводять аналогічний експеримент.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", учені б'ють на сполох. Вимирання бджіл в даний час зафіксовано в різних частинах планети. Біологи прокоментували ситуацію і розповіли, до чого це призведе, якщо нічого не змінити.

Нагадаємо, на щастя, за останні роки методи лікування психічних розладів продовжують прогресувати. Сьогодні нікому б не спало на думку лікувати шизофренію або будь-яке інше психічне захворювання кровопусканням, провокуванням блювоти або лоботомією.