В Таїланді 12 дітей із футбольної команди на десять днів застрягли у печері. В країні розпочалась масштабна рятувальна операція. Українець, який брав участь у порятунку дітей, розповів, наскільки складною виявилась ця справа.Всеволод Коробков - інстуктор з дайвінгу, працює в тайському курортному місті Пхукет. За його словами, він ще не бачив більш складної а напруженої рятувальної операції, - пише ВВС News Україна.
Діти у віці 11-16 років зникли 23 червня. Вони відправились на екскурсію в одну з печер. Але їх там застала сильна злива, яка затопила печеру.
"Потрібно було дійти до місця під назвою "пляж Паттайя"...Але почався настільки сильний дощ, що дітям відрізало шлях до виходу", - повідомив інструктор.
Через дев'ять днів їх знайшли. Всеволод розповів про те, що спочатку на місцевості працювали тільки місцеві рятувальники, але їх знань і можливостей виявилося недостатньо. Тому зараз в операції беруть участь рятувальники з усього світу, в тому числі і з України.
"Група інструкторів, зокрема, двоє людей з України - я та мій друг Максим, прилетіла минулої п'ятниці як волонтери. Нашим завданням було навчити тайських морських котиків пірнати у таких складних печерах, оскільки з'ясувалося, що у них немає досвіду такого занурення. Ми допомагали їм у цьому. Побачивши, що від нас буде користь, тайські військові включили нас в команду підтримки", - поділився український дайвер.

За словами Всеволода, трикілометровий шлях був надзвичайно складним. Рятувальники крім того, що прокладали маршрут. Також несли все необхідне обладнання та зафіксовували мотузки.Сам дайвінг, за словами українця, починається в 3 кілометрах від входу, та частина, де можна пірнати – це місце з екстремальними умовами для дуже підготовлених печерних драйверів.До місця, де застрягли діти, понад два кілометри, і пливти рятувальникам доводилося проти течії. Крім того через погану видимість можна застрягти у вузьких проходах.

"І найскладніша ділянка - останній кілометр, коли тобі потрібно затягнути весь вантаж на гору, дуже слизьку, серед сталактитів та сталагмітів. На цій ділянці дуже слизько. Це по суті мокрий глиняний схил, на який потрібно видертися і не впасти. Інакше пролетиш 15-20 метрів і впадеш на каміння", - поділився подробицями дайвер.
Зараз рятувальна операція проходить у кількох напрямках. Рятувальники планують навчити дітей пірнати, бурять гору, осушують джерела і відкачують воду.
Зараз вся країна переживає, люди допомагають хто чим може. Поруч з печерою розгорнули цілий табір.
"Я ніколи не бачив таких рятувальних операцій. Не знаю, скільки...витратив Таїланд на цю операцію, але ці зусилля вражають", - додав Всеволод.

Як раніше повідомляв "Знай.ua", дітей з футбольної команди дивом знайшли живими в одній із Печер Таїланду. В мережі показали фото та відео тієї самої смертельної пастки.