Єпископ російської православної церкви патріарх Кирило засудив усіх, хто прагне розбагатіти та розповів, що буде з такими людьми та їхнім майном.

За словами представника російської церкви, усі прагнення накопичити багатство та задовольнити свою втіху не мають жодного сенсу, адже в кінці кінців абсолютно всіх чекає однаковий кінець – ми всі помремо, а все, що нажили за життя, більше нам не належатиме.

Таку заяву патріарх зробив під час своєї проповіді в Саввін-Сторожевського ставропігійному монастирі, - пише офіційний сайт Московської патріархії.

"Для померлої людини багатства немає. Уявіть собі: все життя людина працювала тільки для того, щоб бачити матеріальний фактор, тільки для того, щоб множити своє багатство, і що ж означає тоді його кінець? Повне фіаско. Те, що створював, зникло, воно більше не твоє, ти до нього не маєш жодного відношенн", - сказав Кирило.

"Коли люди купують те, що їм не потрібно, набувають заради придбання, коли не знають, що вигадати, щоб втішити свою плоть, що вимагає все більше і більше для свого задоволення - ось тоді і настає гріх", - додав патріарх.

…А тим часом сам патріарх Кирило збагачувався на мільйони

Першим серйозним заробітком для скандального патріарха став тютюновий бізнес.

Починалася бізнес-кар'єра патріарха в 1993 році. Тоді за участю Московської патріархії виникла фінансово-торговельна група "Ніка", яка у 90-х ввезла до країни просто вражаючі об’єми цигарок – 8 мільярдів.

Кирило нафтовий. Крім згаданого фонду "Ніка" він виступив засновником комерційного банку "Пересвет", АТ "Міжнародне економічне співробітництво" (МЕС), АТ "Вільне народне телебачення" (СНТ) і ряду інших структур.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua",  скандально відомий російський протоієрей Олексій Чаплін взявся "реабілітувати" православ'я і розповісти про роль церкви в житті вірян. Але зробив він це у своїй традиційній манері – так, що одразу не зрозумієш, попередження це від священника, чи навпаки "провісник Апокаліпсису".

Його слова могли так і залишитися непоміченими, але на них вчасно звернули увагу місцеві ЗМІ. Мовляв, нарешті Чаплін таки почав називати речі своїми іменами.