У Норвегії розглядають ймовірність роздавати героїн за медичним рецептом людям з наркотичною залежністю. Автори експерименту таким чином розраховують знизити кількість злочинів із-за наркозалежності і кількість випадків передозування.

Норвегія є одним з лідерів в Європі за кількістю передозувань наркотиками. Тут збираються провести експеримент, в ході якого найбільш залежним людям будуть виписувати рецепт на безкоштовний героїн.

Осло сподівається таким чином поліпшити якість життя. Про це повідомляє The Guardian.

На даний момент директорат з питань охорони здоров'я та соціальних справ визначає, які пацієнти будуть брати участь в експериментальній програмі. Також визначається, як її можна втілити в життя і скільки вона буде коштувати. Про це говорить міністр охорони здоров'я Норвегії Бент Гойї.

Популярні новини зараз

Українці знайшли двійника Кузьми Скрябіна, як дві краплі: "Так схожий, і зовнішнє і гумором"

23-річний хлопець убив дівчинку-підлітка, щоб справити на неї враження, загинув і друг: "У неї навіть не було шансу пожити"

В Індії жінка народила малюка з 4 руками і ногами - сплелися з близнюком в животі

Учасниця "Міс Всесвіт" Анна Неплях злила інтимні кадри, гідні Playboy: екстремальне міні та відверте декольте

Показати ще

"Ми сподіваємося, що це забезпечить рішення, яке поліпшить якість життя деяких наркозалежних, до яких у нас зараз немає доступу і яким не допомагають існуючі програми", - відзначає він.

Норвегія є лідером за смертністю через передозування в Європі. Так, у 2015 році на мільйон населення в країні припадав 81 загиблий через передозування.

Вище даний показник тільки в Швеції, де 88 смертей на мільйон населення та Естонії, де 132 смерті на мільйон населення.

Подібні програми терапії героїном вже випробовувалися в Швейцарії, Данії та Нідерландах. Вони викликали неоднозначні оцінки.

При цьому захисники програми впевнені, що вона дозволяє покращувати якість життя наркозалежних і скорочує кількість випадків передозування. Паралельно зменшується і кількість злочинів.

Норвегія планує запустити програму терапії героїнової в 2020 році. Попередньо підраховано, що нею зможуть скористатися до 400 наркозалежних.

Нагадаємо, це Америка, дитинко: одному з найбагатших людей планети загрожує в'язниця.

Як повідомляв Знай. ua, вчені з'ясували реальну причину вашої смерті.

Також Знай. ua писав, що наркотики і домагання: хлопець, який побив зірку "Таксі", - розповів свою версію.