Нещодавні жорсткі висловлювання представниці МЗС РФ Марії Захарової з приводу висилки російських дипломатів з Афін Греція вважає неповагою до країни.

Як відомо, під час брифінгу 18 липня Захарова заявила, що на Афіни виявлялося "шалений тиск британських і американських партнерів" в питанні висилки дипломатів. Вона підкреслила, що дії Афін не залишаться без відповіді.

Представниця МЗС РФ Марія Захарова

У свою чергу МЗС Греції назвало заяви Захарової "характерним прикладом неповаги до третьої країни і брак розуміння сучасного світу, в якому держави, безвідносно до їх розміру, є незалежними і можуть проводити незалежну, багатопланову і демократичну зовнішню політику".

Популярні новини зараз

Циклон імені Фаїни Раневської обрушиться на Україну, мороз скакне до -5-7 градусів: синоптик Діденко поділилася прогнозом

Оля Полякова зізналася, чому доньку Машу довелося терміново оперувати: "Потрібно злизати..."

В'ячеслав Узєлков підставив свою голову під удар заради "Зважених та щасливих": "Був найкращим..."

Укрзалізниця довела, що пасажири можуть "домовитися" без будь-яких сертифікатів: "Начальник вирішує"

Показати ще

"Необґрунтовані твердження про те, що це рішення (про висилку дипломатів - ред.) було прийнято після тиску з боку третіх сторін, недоцільно коментувати, вони вказують на міркування людей, які не розуміють принципів і цінностей зовнішньої політики Греції", - йдеться у повідомленні.

Грецька сторона прийняла рішення про висилку російських дипломатів за звинуваченням у наданні коштів протестним групам, які виступають проти угоди, яка повинна покласти край давньому спору Греції з сусідньої Македонією. Влада також заблокувала в'їзд в країну іншим російським чиновникам.

Висилка російських дипломатів: реакція РФ

Посол Греції в Москві Андреас Фриганас був викликаний у п'ятницю в МЗС РФ, де йому було висловлено рішучий протест у зв'язку з висилкою двох російських дипломатів і забороною на в'їзд в республіку ще двом громадянам РФ. Про це йдеться в повідомленні російського міністерства.

Карта дипломатичної висилки

"13 липня в МЗС Росії був викликаний надзвичайний і повноважний посол Грецької Республіки в Російській Федерації Андреас Фріганас, якому було висловлено рішучий протест у зв'язку з висилкою двох російських дипломатів і забороною на в'їзд ще двох громадян Російської Федерації", - йдеться у повідомленні.

"Очевидно, що за антиросійським рішенням уряду Греції, приурочених до відкриття саміту НАТО, варто Вашингтон, відкрито підтримав ці дії в заяві Держдепу" - додали в МЗС РФ.

Офіційна заява МЗС РФ

Греція вирішила вислати двох російських дипломатів за звинуваченням у наданні коштів протестним групам, що виступають проти угоди, яка має покласти край давній суперечці Греції з сусідньою Македонією. Російській владі дали час до п'ятниці, щоб вивезти двох дипломатів з Греції. Уряд був змушений діяти після отримання доказів "конкретних дій", сказав чиновник. Греція також заблокувала в'їзд в країну іншим російським чиновникам.

Які країни вислали російських дипломатів?

Дивіться: найбільша висилка російських дипломатів з часів Холодної війни

Як повідомляв портал "Знай.ua", президент РФ Володимир Путін розпорядився ліквідувати вже з 1 січня 2019 року закрите адміністративно-територіальне утворення Шихани.