Фахівці назвали "обмеженою і слабкою" нинішню відповідь Заходу на ворожі дії Москви.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАналітичний центр "Європейські цінності", який базується у столиці Чехії, оприлюднив "Празьку декларацію", де пропонує Заходу механізм протидії російській агресії. Декларацію підписали 70 експертів з питань безпеки з Європи та США, депутати з 21 країни.
"Попри усі ворожі дії Москви, відповідь західних демократичних країн здебільшого була обмеженою та слабкою. Щоб виправдати замирення Москви, було представлено багато відмовок, як от нібито необхідність співпрацювати з Росією у протидії тероризму, попри всі докази, які суперечать самій ймовірності ефективної взаємодії з Москвою. Ми також спостерігаємо спроби поставити збереження доброзичливих стосунків з Росією вище за тисячі вбитих та безпеку наших країн", - йдеться у декларації.
The Kremlin’s Platform for ‘Useful Idiots’ in the West: An Overview of RT’s Editorial Strategy & Evidence of Impacthttps://t.co/lR7VGuVaVh pic.twitter.com/KCKOqsYNu5
— Evropské hodnoty (@EvropskeHodnoty) 7 листопада 2017 р.
В документі зазначено, що Росія атакує майже кожну країну Заходу. Автори переконані, що жертвами агресії Москви - за допомогою комбінації шпіонажу, корупції, організованої злочинності та дезінформації - стали більшість країн ЄС.
У відповідь декларація пропонує 7 кроків, які повинні бути реалізовані, щоб зупинити агресію Росії.
1. Політичні лідери мають визнати загрозу;
"Якщо Москва не зупиниться, додаткові санкції треба націлити проти членів родин та найближчого кола лідерів Росії, щоб примусити їх припинити їх дії", - йдеться у документі.
2. Розслідувати та викрити ворожу діяльність у національному контексті;
"Національні парламенти мають сформувати слідчі групи, щоб зібрати та обговорити докази впливу Москви та її дезінформації".
3. Вивчити, чого вдалося досягнути Росії;
4. Посилити East STRATCOM Task Force - спеціальну групу в адміністрації ЄС, яка займається протидією дезінформації;
Документ закликає втричі збільшити склад даної установи.
5. Дати агресору відсіч у політичній площині;
"Лідери Росії мають почути від європейських законодавців заклик припинити підривну діяльність проти країн Заходу".
6. Створити робочу групу за участі однодумців-членів ЄС та НАТО;
"Країни, які занепокоєні агресією Росії, повинні створити механізми, наприклад, робочі групи, щоб розпочати говорити про реальні спільні дії, такі як координація політичних заяв", - відзначає Декларація.
7. Освічувати ширше коло урядовців за межами експертних кіл.
"Поглиблена підготовка та брифінги для неекспертів у західних урядах та політичних установах дуже необхідні. Уряди країн Центральної та Східної Європи та громадянські організації повинні активно ділитись уроками, отриманими на основі протидії ворожому впливу Москви, із союзниками у Західній Європі та США", - відзначає документ.
Як повідомляв портал "Знай.ua", президент Франції Эманнуэль Макрон відправив Путіну послання, яке стосується України.