Британська аналітична компанія Cambridge Analytica тривалий час втручалася в хід виборів у різних країнах світу – вдавалися до різних методів, зокрема спеціально поширювали ганебну інформацію про кандидатів та навіть давали хабарі.

Докази тому нещодавно оприлюднив у своєму розслідуванні англійський телеканал Channel 4. Як виявилося, співробітники згаданого центру проникали на виборчі дільниці Шрі-Ланки, вчасно втрутилися журналісти, котрі вдавали клієнта, охочого вплинути на хід голосування.

Пізніше очільник компанії Олександ Нікс заявив: справді, Cambridge Analytica більше двох сотень разів втручалася у виборі, в тому числі в Нігерії, Кенії, Чехії та Аргентині:

"Ми пропонували кандидату більшу суму на фінансування його передвиборної кампанії в обмін на землю, наприклад, записували це на відео, а потім розмивали обличчя нашої людини і викладали запис в інтернет", - пояснив він.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

Дані про кандидатів розміщували навіть у соціальних мережах, діяли не від власного імені, використовуючи фальшиві облікові записи. Часто маскувалися під студентів, або туристів.

У зв'язку із скандалом, що виник навколо його фірми, Нікс погодився заради "збереження репутації" Cambridge Analytica, звинувачуваної в зберіганні даних 50 мільйонів користувачів, добровільно піти з посади:

"Якщо це допоможе компанії, то це правильний вчинок. На кону майбутнє 150 молодих людей і це дуже сумно… Якщо ви виграєте вибори для такого лідера, як Трамп, ви віддаляєте від себе 100 мільйонів чоловік і перетворюєтеся на диявола ".

Відомо, що не так давно у США розпочали розслідування змови перед виборами Facebook і Cambridge Analytica (2016 рік). Йшлося про отримання доступу до секретних даних та розробку окремого алгоритму політичних уподобань виборців. У Facebook дізналися про витік даних і зажадали від британців видати всі матеріали, але ті відмовилися.

Дивіться: Втручання у вибори США: пов'язані з Росією Інтернет-тролі створили більше 3 тисяч сторінок

Як повідомляв портал "Знай.ua", Міністерство фінансів США розширило російський список санкцій у зв'язку з втручанням у вибори президента США в 2016 році і кібератаками.