Чимало дитячих психологів вважають, що шкільна форма допомагає дисциплінувати дітей і зробити їх рівними між собою.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНапередодні 1 вересня портал Clutch вирішив показати, як виглядає уніформа в різних куточках світу.
Велика Британія
В Англії кожна школа вводить власну форму, відмінну від інших. Крім того, на ній традиційно зображена символіка навчального закладу - герб або значок.
Ямайка
Хлопчики тут переважно ходять у сорочках із коротким рукавом і брюках кольору хакі. А ось у дівчаток шкільна форма буває різною. Один із найпоширеніших варіантів: світла блузка з короткими рукавами і спідниця або сарафан нижче коліна. Форму часто прикрашають нашивками, емблемами або погонами.
Малайзія
У цій країні шкільна форма залежить від віку. Наприклад, у початкових класах дівчатка носять білу блузку і темно-синій фартух чи білу довгу туніку поверх довгої синьої спідниці. Хлопчики ходять у білій сорочці та темно-синіх шортах або брюках. У середній школі хлопчики переодягаються в оливково-зелені шорти або штани, а дівчатка - в бірюзовий сарафан. На ногах у школярів мають бути білі шкарпетки і такого ж кольору взуття.
Індія
Хлопчики тут носять світлу сорочку і темні брюки, а дівчатка - сорочку і спідницю. У деяких школах обов'язково носити краватку.
Нова Зеландія
У цій країні форма для дівчаток складається з картатого сарафана або подовжених шортів і блакитного поло. Хлопчики теж носять поло, але з короткими шортами.
Індонезія
Білий верх - темний низ. У молодшій школі спідниці й шорти бордового кольору, в середній - синього, а в старшій - блакитного або сірого.
Колумбія
Тут школярі носять картату форму. Дівчатка - сарафани чи спідниці, хлопчики - штани або шорти. Зверху має бути біла блуза або сорочка.
Китай
У цьому куточку світу форма, мабуть, найбільш відрізняється від українських реалій. Школярі тут ходять практично у спортивному костюмі.
Раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв, як боротися із цькуванням у школі.