Українцям, які вирішать з певних причини голосувати під час виборів на анексованій території, загрожує кримінальна відповідальність, передбачена статтею про "державну зраду".

Про це повідомив заступник прокурора Автономної Республіки Крим Олександр Удовиченко:

"Якщо це громадянин України, то в разі доведення його провини, йому може загрожувати покарання за державну зраду, яке передбачає навіть до 15-ти років позбавлення волі й відповідальність за незаконне проведення виборів, які Кримінальний кодекс кваліфікує теж як злочин", - нагадав він.

За даними місцевої прокуратури, громадяни РФ, котрі будуть організовувати і проводити вибори, можуть піддатися переслідуванню за статтями Кримінального кодексу України про захоплення державної влади й посягання на територіальну цілісність України.

Популярні новини зараз
Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня Продасте за 8000 гривень: колекціонери влаштували полювання на особливі 5 копійок За інтернет можна не платити: як скористатися новою послугою З 1 травня доведеться виживати без допомоги: кому перестануть виплачувати субсидію
Показати ще

Свого часу силові відомства АРК зверталися до кримчан із закликом відмовитися від участі в обранні президента сусідньої Росії, з огляду на анексію території і злочини Кремля проти них. При цьому прокуратура наділена повноваженнями притягнути до відповідальності 10 тисяч членів виборчих комісій, які організовують російські вибори в анексованому Криму.

Вибори президента Росії заплановані на 18 березня 2018 року – річницю російської анексії Криму.Президент України Петро Порошенко закликав світову громадськість не визнавати результати майбутніх виборів президента Росії в анексованому Криму.

1 березня Верховна Рада закликала Радбез і Генасамблею ООН, ОБСЄ, Європейський Союз, НАТО, міжнародні організації, іноземні парламенти й уряди не визнавати легітимність російських виборів у Криму. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це "відновленням історичної справедливості". Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Дивіться: Україна скликає Раду безпеки ООН через вибори в анексованому Криму

Як повідомляв портал "Знай.ua", в останні кілька місяців на території анексованого Криму удвічі збільшилася кількість російського військового контингенту. Окрім цього РФ перекинула сучасне озброєння та практично перетворила півострів на базу для секретних бойових операцій. днями російські окупанти розгорнули в Криму вже другий поспіль батальйон системи протиповітряної оборони S-400 "Тріумф". Перший, до слова, тут з'явився ще навесні минулого року. Установка справді потужна: вона може збивати літаки, безпілотні апарати, крилаті та балістичні ракети в радіусі до 400 кілометрів.