Нові дослідження виявили зв'язок між ожирінням і ризиком розвитку рака товстої кишки та інших онкологічних захворювань, пов'язаних з шлунково-кишковим трактом.

У недавно опублікованій статті "Гастроентерологія і гепатологія" професор Стівен Херстинг (Stephen Hursting) з Університету Північної Кароліни разом з колегами представив відповідні висновки, а також запропонував способи профілактики, пише MedicalXpress.

"Ожиріння виявилося основним фактором ризику розвитку декількох видів раку шлунково-кишкового тракту", — заявив доктор Херстинг.

Медики провели метааналіз клінічних досліджень, в яких вивчався вплив дієти та інших факторів на профілактику раку шлунково-кишкового тракту, а також вплив фізичної активності, дієти і хірургічних операцій по зниженню ваги на смертність.

Популярні новини зараз
Росіянка припхалася до Австрії принижувати українок: розплата не забарилася і тільки почалася 14-річна донька Євгена Кошового з "Кварталу 95" налякала сумним виглядом та закликала не мовчати: "Приговорили до страти" Мама загиблої 4-річної Лізи вперше порушила мовчання, і розповіла про трагедію у Вінниці: "На власні очі все бачила і пам'ятаю" Квентін Тарантіно дав оцінку фільму "Топ Ган: Меверік" з Томом Крузом: "Це було до біса..."
Показати ще

Дослідники повідомили, що зміна дієтичних звичок ніяк не відбивається на довгостроковому ризику виникнення колоректального раку, але призводить до зниження захворюваності раком підшлункової залози серед жінок з надмірною вагою або ожирінням.

Також медики проаналізували дослідження баріатричної хірургії, яка часто призводить до швидкої втрати маси тіла і змін у біологічних маркерах ризику розвитку раку у осіб, які страждають від важких випадків ожиріння. Висновки такі: хірургічна операція зі зниження ваги зменшує ймовірність розвитку пухлин шлунково-кишкового тракту: стравохід, підшлункову залозу і рак печінки.

"В даний час наша лабораторія вивчає механізми, пов'язані з протираковими ефектами баріатричної хірургії. Ми намагаємося скласти комплекс дієтичних і фізичних вправ або фармакологічних втручань, які зможуть повторити переваги баріатричної хірургії без необхідності проводити операцію", —заявив професор.

Аналіз дослідження також показав, що скорочення щоденної норми калорій і фізичні навантаження продемонстрували переваги як під час, так і після лікування для пацієнтів з раковими захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Фізична активність знижує ризик смерті від колоректального раку майже вдвічі.

Як стверджують експерти, ожиріння сприяє розвитку 13 різних видів раку і займає друге місце після куріння у списку захворювань, що призводять до формування онкологічних захворювань.

Нагадаємо, нестача вуглеводів в раціоні призводить до порушень в роботі шлунково-кишкового тракту.

Як повідомляв портал "Знай.uа", ось 7 причин полюбити риб'ячий жир.

Також "Знай.uа" писав для чого потрібен вітамін B12.