Лікування може бути набагато ефективніше, якщо медичну допомогу надає незнайома нам людина.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДо такого висновку прийшла команда дослідників з Університету Вюрцбурга в Німеччині, Амстердамського університету в Нідерландах і Університету Цюріха в Швейцарії провела дослідження, щоб перевірити цю гіпотезу, пише Medical News Today.
Кілька добровольців експерименту отримали незначне пошкодження руки. Їх розділили на дві групи. У першій — допомогу надавали учасники тієї ж групи, у другий — доброволець з іншої команди.
Люди, яким надали допомогу незнайомці, набагато швидше впоралися з відчуттям болю, ніж ті, кому допомогли знайомі.
Слід зазначити, цей ефект не залежав виключно на суб'єктивних враженнях. Як зазначає автор дослідження Грiт Хейн (Grit Hein), у учасників, яких лікувала незнайома їм людина, області мозку, що відповідають за сприйняття болю, зменшили свою активність.
Дослідники вважають, що зміни в моделях активності мозку, які вони спостерігали, проявлялися у островкой частки кори головного мозку. Ця область мозку пов'язана, зокрема, з чуттєвим сприйняттям болю.
"Звичайно, такий висновок все ще потребує перевірки поза стінами лабораторії, проте він по-новому дозволяє поглянути на ефективність наданої допомоги з боку лікарів і медсестер", - говорить Хайн.
Нагадаємо, комбіновані протизаплідні засоби зменшують ймовірність розвитку раку яєчників серед молодих жінок.
Як повідомляв портал "Знай.uа", курс складається з антибіотиків і галію IV ефективний у боротьбі з бактеріями з високою стійкістю до медичних препаратів.
Також "Знай.uа" писав, британські вчені розробили мініатюрний пристрій, що допоможе діагностувати причини безпліддя.