Мутації в генах може призвести до розвитку сколiозу у дітей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДо такого висновку прийшли дослідники з Школи медицини Вашингтонського університету в Сент-Луїсі після порівняння певної мутації у здорових дітей і дітей з деформованим хребтом, повідомляє Science Daily.
Щоб виявити ці гени професор Крістіан Гарнетт (Christina Gurnett) разом з колегами проанализували гени 457 дітей з діагнозом важкий сколіоз та 987 дітей без захворювання.
Медики встановили, що ген SLC39A8 присутній у 6 % здорових дітей і 12 % — з тяжкою формою сколіозу. Другий аналіз генів у 1095 здорових і 841 дітей з помірною та тяжкою формою сколіозу показав, що другі частіше є носіями гена.
Лікарі припустили, що ген SLC39A8 відповідає за засвоюваність мінералів в організмі таких, як цинк і залізо, однак тести показали, що його наявність може зменшити прийняття клітинами організму марганцю.
Вони також виявили, що у дітей з цим варіантом гена спостерігалися низькі рівні марганцю в крові, ніж у пацієнтів з більш поширеною формою. Марганець відповідає за формування кісток і хрящів.
Марганець вважається необхідним мiнералом та шкідливим токсином. Високі дози можуть призвести до розвитку марганизма, що характеризується тремором і утрудненим ходінням, а агресією і галюцинаціями. Мінерал неодноразово пов'язували з розвитком з хвороби Паркінсона, шизофренією і високим кров'яним тиском.
Нагадаємо, дети, які миють руки антисептиком, хворіють на грип та застуду на 23 % рідше.
Як повідомляв портал "Знай.uа", стовбурові клітини можна використовувати в якості засобу корекції розщепленого неба у немовлят.
Також "Знай.uа" писав, що регулярне вживання низьких доз аспірину зменшує ризик розвитку раку яєчників на 23 %.