Куріння вапорайзерiв завдає такої ж шкоди, як і куріння сигарет.

До такого висновку прийшла команда вчених з університету в Афінах після вивчення ароматизаторів, що входять до складу електронних сигарет, повідомляє American Journal of Physiology-Lung Cellular.

Дослідники провели експерименти на мишах і виявили, що добавки, в тому числі ароматизатори, викликають запалення легенів схоже на те, що виникає після куріння звичайних сигарет, а часом навіть гірше.

Медики порівняли кілька груп мишей, які отримували різні хімічні комбінації чотири рази в день, причому кожна сесія поділялася 30-хвилинними інтервалами.

Популярні новини зараз
Модель Емілі Ратаковськи зірвала з себе ліфчик і трусики, хваляючись ідеальною голою попою: дуже смілива поза Міністр оборони Олексій Резніков робить це, незважаючи на війну, ведуча Юлія Зорій видала правду: "Не про гроші чи зв'язки" Лілія Подкопаєва висловилась про зраду своєї найкращої подруги Ані Лорак: "Я все чекала" Настя Каменських зворушливо показала найвідповідальніший момент в її житті: "Я дуже хвилювалась"
Показати ще

Одна група піддослідних гризунів отримувала сигаретний дим і три інших — пари електронних сигарет, що містять або пропіленгліколь і нікотин, або ці два інгредієнти і тютюновий ароматизатор. П'ята контрольна група гризунів отримувала здорове повітря.

Через три дні в групах, де мишей постачали компонентами електронних сигарет, спостерігалося запалення, продукування слизу і зміни функції легень.

Але ті, хто отримував тільки пропіленгліколь, страждали від менших негативних ефектів при тривалому впливі. За словами дослідників, добавка викликає лише тимчасове подразнення, яке в кінцевому підсумку вщухає при подальшому використанні. Крім того, в "групі ароматизаторів" спостерігалося збільшення двох запальних білків.

Стан "груп електронних сигарет" стривожило дослідників. Рівень окисного стресу в осіб, які зазнали впливу ароматизаторів, був дорівнює або вище, ніж у сигаретної групи.

Тим не менш, механіка дихання була схильна до несприятливого впливу тільки у мишей, що зазнали впливу сигаретного диму.

Вейп-пристрої імітують процес куріння засобом пара, отриманого з рідких хімічних речовин, серед яких пропіленгліколь, нікотин і ароматизатори. Пропіленгліколь міститься в багатьох оброблених харчових продуктах і напоях. Він також використовується в якості розчинника в ряді фармацевтичних препаратів.

Нагадаємо, куріння електронних сигарет виявилося набагато небезпечніше, ніж вважалося раніше.

Як повідомляв портал "Знай.uа", міжнародна група вчених з Американського онкологічного товариства провела серію досліджень, щоб з'ясувати, наскільки сильно пасивне куріння шкодить дитячому організму.

Також "Знай.uа" писав, що доведено відсутність прямого взаємозв'язку між курінням і відсутністю зайвої ваги.