Японські дослідники з Університету Кагошимы в лабораторних умовах продемонстрували заспокійливі властивості лаванди.

Медики піддали впливу аромату лавандового з'єднання лiнаноола мишей і виявили, що гризуни перестали проявляти ознаки занепокоєння, пише Frontiers in Behavioral Neuroscience.

За словами вчених, лаванда може стати безпечною альтернативою бензодіазепінів, яким застосовуються в якості снотворого і анксіолітичного препарату, а також мають безліч побічних ефектів: проблеми з пам'яттю, гінекомастія та вроджені дефекти.

Польова квітка також можна використовувати в якості заспокійливого для пацієнтів перед операцією або рекомендувати людям, які відмовляються від ліків.

Популярні новини зараз

Помер зірка серіалів і кіно, серце не витримало

Льоша з "Холостячки" повідав про найболючіше: "У мене 8 років не виходило"

Тіна Кароль зізналася, як любить тріпати нерви коханому: "Скажи чесно"

Відомий футболіст помер просто під час матчу: зупинилося серце

Показати ще

"В народній медицині давно вважається, що пахучі з'єднання, отримані з рослинних екстрактів лаванди, допомагають впоратися з тривогою", — заявив співавтор дослідження Хідекі Кашивадани (Hideki Kashiwadani).

Слід зазначити, що седативний ефект спостерігався лише у гризунів з нюхом, тому швидше за все з'єднання лаванди впливають не так, як звичайні психопатичні препарати.

Заспокійливі засоби "Ксанакс" та "Валіум" надходять в кровотік через дихальні шляхи, а потім роблять безпосередній вплив на рецептори клітин, відомі як GABAAR. Але коли мишей попередньо обробляли препаратом флумазеніл, який блокував дію ліків, вони не відчували заспокійливих ефектів.

За словами вчених, необхідні подальші дослідження для визначення безпечності та ефективності лiнаноола перш, ніж рекомендувати його людям як протівотревожного кошти або антидепресанту.

Нагадаємо, питна вода з добавками розмарину покращує пам'ять і когнітивні здібності.

Як повідомляв портал "Знай.uа", експерти стверджують, що фізична активність покращує когнітивні функції мозку людини.

Також "Знай.uа" писав, що відмова від фаст-фуду викликає абстинентний синдром, схожий на той, що виникає після припинення прийому наркотиків.