Самотність збільшує ймовірність розвитку деменції на 40 %.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДо такого висновку прийшли дослідники з Університету штату Флорида після аналізу даних 12 000 людей, зібраних за 10 років, повідомляє Mediсal Xpress.
Слід зазначити, що ризик збільшується незалежно від статі, раси, етнічної приналежності або освіти.
Вчені скористалися даними федерального дослідження з питань здоров'я та виходу на пенсію у американців 50 років і старше, а також їх подружжя.
Самотні учасники кожні два роки протягом десяти років відвідували лікарів і повідомляли про свій стан. За цей час у 1104 людини розвинулася рiзнi форми деменції.
Крім цього у людей, які відчувають себе самотніми, збільшується ризик розвитку діабету, гіпертонії і депресії. Вони з меншою ймовірністю будуть займатися фізичними вправами і більш схильні до куріння.
Слід зазначити, що медики обстежили суб'єктивне сприйняття самотності, а не фізичне. Різниця в тому, що в першому випадку людина може постійно брати участь у соціальних процесах, але при цьому не відчувати спорідненість з групами, якими контактує.
Існують кілька способів розвитку деменції при самоті.
Перший — розвиток запалення, яке тривалий час ігнорується пацієнтами з-за депресії.
Другий — спосіб життя. Люди частіше прикладаються до пляшки або ведуть сидячий спосіб життя.
За словами дослідників, самотність сигналізує про те, що ваші соціальні потреби не виконуються. Але, на щастя, є способи протистояти йому.
Як повідомляв портал "Знай.uа", альтруїзм на ряду зі здоровим харчуванням і заняттями спорту продовжує життя.
Також "Знай.uа" писав, що вчені стверджують, власники котячих набагато рідше страждають від хвороб серця і мозку.