Медики запропонували незвичний спосіб для лікування арахнофобії.

Нове дослідження Медичної школи Брайтона і Сассекса (BSMS), присвячене створенню методик по позбавленню від фобій, виявило, що серцебиття дозволяє справлятися з ірраціональним страхом павукiв, повідомляє Science Daily.

Фобії часто супроводжуються інтенсивною тривогою на конкретний подразник або ситуацію. Зазвичай лікування включає регулярний і тривалий контакт з джерелом страху.

В даному клінічному дослідженні комп'ютеризована терапія для лікування фобії павуків поєднувалася з вимірами серцевих скорочень.

Популярні новини зараз

Каменських і Потап заговорили про пристрасну історію кохання: "Я просто полетів"

Красуня-дружина Юрія Ткача показала реалії їхніх стосунків: "Так і живемо"

Ольга Сумська відшльопала себе на очах у молодих красенів: куди там тій Дженіфер Лопес

Наталя Могилевська показала, з ким живе в новому будинку: "Хто цей чоловік?"

Показати ще

Пацієнтів розділили на три групи: першій — демонстрували зображення павуків в момент серцевого скорочення; другий — в інтервалах між ударами серця; третьої — випадковим чином.

І хоча терапія справила благотворний вплив на всіх учасників лікування. Найбільший прогрес спостерігався у людей, яким демонстрували знімки в момент удару серця, зокрема зниження страху і тривоги, а також скорочення фізіологічних реакцій на павуків.

Слід зазначити, що поліпшення багато в чому залежали від того, як чуйно пацієнти відчувають власне серцебиття.

"У багатьох із нас є фобії: ми можемо боятися павуків, клоунів чи навіть їжі. Однак наша робота показує, що те, як ми реагуємо на страхи, може залежати від того, бачимо ми їх у той час, коли наше серце б'ється чи в інтервалі", — заявляв глава дослідження Хьюго Кричли (Hugo Critchley).

Раннє дослідники з BSMS довели, що сигнали тілесного збудження, які відбуваються з кожним серцевим скороченням, що впливають на емоційне сприйняття потенційних загроз, наприклад, коли вони трапилися під час серцевого ритму, можуть здатися більш серйозними.

Нагадаємо, класична гра "Тетріс" зменшує тривогу і хвилювання при очікуванні.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у людському організмі зустрічаються крихітні частинки пластику.

Також "Знай.uа" писав, що крихітні дози псилоцибінових грибів стимулюють творчі ідеї.