У сміху малюків більше спільного зі сміхом шимпанзе, ніж зі сміхом дорослої людини.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТак стверджує нове дослідження, яке провели вченi Амстердамського університету, які вивчили відеоролики зі сміхом 44 малюків, записаних у віці від 3 до 18 місяців, повідомляє Science Daily.
Медики встановили, що малюки зазвичай сміялися як при вдиху, так і видиху — як шимпанзе. Однак у дітей старшого віку сміх в основному лунав тільки на видиху, як у підлітків або дорослих.
"Дорослі люди іноді сміються при вдиху, але звучання сміху помітно відрізняється від того ж сміху немовлят або шимпанзе. Ми вважаємо, що манера сміху змінюється поступово", — заявила автор дослідження Діса Саутер (Disa Sauter)
Крім того, медики вважають, що зміни в звучанні і механізм сміху необов'язково пов'язані з етапами розвитку дитини. Проте лікарі відзначили, що отримані ними результати були засновані на судженнях неупереджених слухачів
Тепер дослідники намагаються зрозуміти, чи є зв'язок між кількістю сміху, отриманим при вдиху і видиху, і причинами, з-за якого сміх людини постійно змінюється.
Медики сподіваються, що їх дослідження допоможе скласти більш точне уявлення про механізми появи голосу у дітей з порушеннями в розвитку.
Як повідомляв портал "Знай.uа" шльопанці та інші види тілесного покарання можуть завдати серйозної шкоди психологічному благополуччю дитини.
Також "Знай.uа" писав, що агресивна поведінка дітей може бути пов'язано з короткими списами певних мозкових хвиль.