Прийом лекарств вимагає відповідального та уважного ставлення.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМало того, що препарати не завжди взаємодіють один з одним, так на них ще впливають і продукти з нашого раціону, які можуть посилити або послабити їх дію, повідомляє Health.
Ось деякі з найбільш примітних несумісних комбінацій речовин:
Статини і грейпфрутовий сік
Ліки з сімейства статинів зазвичай призначають для запобігання серцевих нападів і інсультів.
Слід зазначити, що грейпфрутовий сік уповільнює розпад статинів в організмі, затримуючи їх у крові, що призводить до більшої кількості побічних ефектів.
Варфарин і зелені листові овочі
Препарат, який використовують для профілактики і лікування згустків крові. Люди, які приймають його, регулярно здають кров, щоб переконатися в правильності дози. Однак цей препарат погано сумісний з вітаміном K.
Зелені листові овочі і зелений чай, а також добавки з вітаміном зменшують ефективність варфарину. Речовини прискорюють видалення лік з організму, а це означає, що ті, хто його приймає, мають підвищений ризик інсульту або глибокого тромбозу вен.
Антидепресанти та ібупрофен
Деякі антидепресанти (циталопрам) у комбінації з протизапальними знеболюючими засобами (ібупрофен), можуть призвести до внутрішньої кровотечі. Симптоми включають темний стілець, судоми в шлунку, відчуття втоми, кров у блювоті і відчуття слабкості або запаморочення.
Метронідазол і алкоголь
Препарат зазвичай призначають при стоматологічних інфекціях. Але у поєднанні з алкоголем метронідазол призводить до сильної нудоти і блювоти. Необхідно почекати близько двох днів, щоб речовина остаточно вывелось з організму.
Добавки кальцію та інші препарати
Щоб уникнути взаємодії несумісних ліків і добавок рекомендується почекати від двох до шести годин між прийомом кальцію і препаратів.
Слід зазначити, що прийом будь-яких медикаментозних препаратів вимагає консультації лікаря. Не займайтеся самолікуванням.
Нагадаємо детальніше, чому ліки не можна запивати грейпфрутовим соком.
Як повідомляв портал "Знай.uа" пробіотики не так вже й безпечні для організму.
Також "Знай.uа" писав, що вчені навчилися вирощувати шкіру.