Протягом останніх 30 років спостерігається стійке зростання середнього віку батьків.

Це говорить про те, що все більше пар відкладають народження дитини на потім. У деяких країнах особливу популярність набирає кріогенна заморозка статевих клітин, яка дозволяє відстрочити момент батьківства, повідомляє Conversation.

На щастя, кожен з нас сам має право вирішувати, коли народжувати дитину, але завжди слід враховувати три фактори: здоров'я майбутнього чада, фертильність і фінансову складову.

За деякими даними, діти, народжені від матерів старше 35 років і батьків віком понад 45 років, частіше страждають від генетичних та нейродегенеративних розладів: шизофренії і аутизму.

Популярні новини зараз
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Крім того, пологи у зрілому віці можуть супроводжуватися ускладненнями як для матері, так і у дитини.

За словами дослідників, більшості здорових пар потрібно близько року активного статевого життя, щоб зачати дитину. В середньому, одна з семи пар відчуває проблеми з плодовистостью, і зазвичай справа у віці.

Медики спробували розрахувати ризики відстроченої вагітності за допомогою комп'ютерного моделювання. За їх даними, шанси на зачаття здорової дитини в період між 30 і 35 роками на 9 % менше, ніж у більш молодому віці.

Тому вчені стверджують, "правильний" вік, щоб завести дитину у відповідності з нашими біологічними годинами, становить до 35 років у жінок і до 40 років у чоловіків.

Тим не менш, більш 75 % молодих людей недооцінюють вплив біологічних годин на чоловічу та жіночу фертильність. Проблема в тому, що тільки 27 % лікарів обговорюють фактор віку, який відбивається на здоров'ї.

Медики заявляють, що необхідно підвищити обізнаність про ризики пізньої вагітності. Так як багато люди можуть не усвідомлювати можливі майбутні проблеми у дитини, народженої пізніше вказаного віку.

Нагадаємо, близько 10 % чоловіків і 7 % жінок регулярно борються з нав'язливими думками про сексі.

Як повідомляв портал "Знай.uа", еректильна дисфункція може бути пов'язана з неправильною роботою конкретної ділянки ДНК.

Також "Знай.uа" писав, "гормон поцілунків" допоможе підвищити чоловіче лібідо.