Дослідники виявили механізм в структурі мозку, що викликає свербіння.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДокладний аналіз показав, що активність невеликої підгрупи нейронів, розташованої в сірій речовині середнього мозку, призводить до свербіння у мишей пише журнал
"Наше дослідження є відправною точкою для подальшого вивчення того, як свербіж обробляється і модулюється в мозку. Його результати можуть привести до створення нових терапевтичних методів", — заявив автор дослідження Ян-Ган Сун (Yan-Gang Sun) з Китайської академії наук.
Свербіж може бути викликаний багатьма причинами: алергічні реакції, стан шкіри, дратівливі речовини, паразити, хвороби, вагітність і в якості побічних ефектів від лікування раку. Постійна короста погіршує якість життя і призводить до серйозних пошкоджень шкіри.
Проте в новому дослідженні китайські вчені виявили специфічні підтипи нейронів, включаючи клітини, що експресують гастрин-вивільняючий пептидний рецептор (GRPR). До цього науці мало було відомо про регіони мозку, що беруть участь в обробці свербежу.
Професор Сун і його команда підозрювали, що сіра речовина середнього мозку може відповідати за цей рефлекс, так як обробляє відповідну сенсорну інформацію у вигляді тієї ж болю.
У рамках експерименту медики зробили ін'єкції гістаміну і хлорохіну, щоб викликати свербіж у мишей, а потім спостерігали за активністю мозку.
Короста виявилася пов'язана з дією певного набору нейронів, які виробляють нейротрансміттер глутамат і нейропептид тахикинин-1 (Tac1).
Коли дослідники видаляли нейрони Tac1, короста помітно скоротилася.
Стимуляція цих нейронів, навпаки, викликала у мишей раптове бажання почесатися, навіть без гістаміну або хлорохіну.
"Досі не існує лікування хронічного свербежу, що багато в чому пояснюється нашими обмеженими знаннями про нейронні механізми цього рефлексу", — резюмує старший автор дослідження Янь Ган Сунь з Китайської академії наук.
У майбутніх дослідженнях вчені планують дослідити, які молекули в нейронах Tac1 можуть стати мішенню для лікування.
Нагадаємо, нейробіологи розповіли, що відбувається з мозком, коли ми приймаємо рішення.
Як повідомляв портал "Знай.uа" медики виявили закономірність між віддаленою роботою та розвитком безсоння.
Також "Знай.uа" писав, як учені з Колумбійського університету виявили область мозку, яка допомагає тваринам ідентифікувати супротивників і соратників.