Колір ваших очей може відбитися на настрої в зимовий час.

Нещодавно проведене дослідження показало, що люди зі світлими або блакитними очима, як правило, одержують більш низьку оцінку в питальнику, призначеному для перевірки сезонних коливань настрою, ваги, апетиту, сну і соціальної активності, повідомляє Health.

У науковій роботі взяли участь 175 студентів і аспірантів з Південного Уельсу і Кіпру, середній вік яких складає 24 роки.

"Причина, по якій колір очей впливає на сприйнятливість людей до депресії або змінам настрою, може полягати в тому, яка кількість світла може переробити очей людини", — пояснив автор дослідження Ленс Уоркмен (Lance Workman).

Популярні новини зараз

У Пенсійному фонді пояснили, як побачити стаж, напрацьований роками: "Чому не зараховується?"

Бюджет-2022: індексація пенсій з 1 березня, мільярди на субсидії та допомога малозабезпеченим сім'ям

Катя Осадча показала, як годує грудьми новонародженого сина: "Несамовито худла"

Притула, Кухар та Стульніков: Євген Кот розповів про людей, які його надихають

Показати ще

Очі з меншою кількістю пігментів, наприклад, синього або сірого кольору, більш чутливі до світла, тому їм для отримання і обробки зображень не потрібно поглинати стільки ж світла. Це також означає, що люди з більш світлими очима восени і взимку виділяють менше мелатоніну — гормону сну.

Але деякі експерти вважають, що занадто багато мелатоніну — або дисбаланс мелатоніну і серотоніну, іншого гормону, що регулює настрій, — може викликати у людей почуття млявості або депресії.

Тому світлоокі люди, чий організм виробляє менше мелатоніну, можуть мати "деяку стійкість до сезонних афективних розладів", хоча Уоркмен зазначає, що це не захищає від депресії в зимовий час.

Попередні дослідження також показали, що люди з карими або темними очима частіше схильні до депресії. Уоркмен зазначає, що блакитні очі, як правило, з'являються у людей, що живуть далі від екватора, і припускає, що ця мутація "могла статися в якості захисного засобу від сезонного афективного розладу (САР) для цих популяцій, що живуть з більш короткими днями протягом року".

Колір очей, безумовно, не єдиний чинник, що визначає, чи виникне у людини. Чоловіки и жінки, які проводять багато годин в приміщенні, також більш уразливі.

"На щастя, звичайна прогулянка на вулиці, особливо в сонячний час доби, допоможе поліпшити їх настрій", — резюмує Уоркмен.

Нагадаємо, епізоди постнатальной депресії у батьків збільшують ймовірність виникнення того ж розлади у їхніх дочок.

Як повідомляв портал "Знай.uа", психологи Університету Індіани провели масштабне дослідження і встановили, що терапевтичні програми в інтернеті ефективно пригнічують депресію.

Також "Знай.uа" писав, що електростимуляція певної області мозку допомагає в лікуванні депресії.