Група вчених Університету Еморі пропонує використовувати тест на пітливість для попереднього обстеження людей на посттравматичний синдром.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк вважають медики, підвищена пітливість передбачає високий ризик посттравматичного стресового розладу у майбутньому для багатьох пацієнтів, повідомляє
Вважається, що близько 20 % з цих 70 % виникає посттравматичний стресовий синдром, однак, за іншими оцінками, у 10% людей в усьому світі після перенесеної травми можуть виникнути довгострокові проблеми.
Проблема полягає в тому, щоб визначити, у яких 10-20 % розвивається посттравматичний стрес і чому. Це також предмет її досліджень: визначення причин, включаючи можливі генетичні маркери.
Ми також знаємо, що елементи особистої історії, такі як дитячі негаразди або жорстоке поводження і депресія, підвищують ризик розвитку посттравматичного стресового розладу у певний момент часу.
Однак ці досить широкі фактори ризику ще є недостатньо досконалими інструментами для прогнозування посттравматичного стресового розладу.
Наші організми оснащені сигналізацією і реагуванням на будь-яку небезпеку чи загрозу, звану симпатичної нервової системою. Це призводить до сплесків адреналіну, посилення роботи органів почуттів і підготовка опорно-рухового апарату до швидкої реакції на те, що може статися далі.
Адреналін — це той же самий гормон, який спричинює вироблення поту, але чому він виділяється зі стресом трохи загадка.
З ним майже напевно пов'язана бойова реакція або реакція на втечу, тому тіло потіє, щоб зберегти себе в тонусі.
Але є підступ. Хоча обидві реакції, зумовлені адреналіном і містять воду і сіль, піт від перегріву і піт від стресу насправді є різними речовинами, що виділяються окремими залозами.
Тим не менш, для деяких людей травма активізує нервову систему і відповідно потовиділення.
Гіперчутлива нервова система є одним з маркерів ризику посттравматичного стресового розладу.
Тому вчені вирішили виміряти рівень поту у людей в звичайному стані, які прийшли у відділення невідкладної допомоги після потенційно травмуючого події.
Потім протягом п'яти хвилин вони розпитували пацієнтів про те, через що вони щойно пройшли.
Справа в тому, що провідність їх шкіри вища, ніж у стані спокою, коли йдеться про травматичну подію, навіть коли воно сталося кілька годин тому, і про те, наскільки активно вони [реакція поту] проявляють себе, коли кажуть про це.
Але не обійшлося і без помилкових результатів. Тому вчені визнають, що повинні продовжувати працювати над точністю тесту.
Як повідомляв портал "Знай.uа" лікарі запропонували лікувати посттравматичний синдром клубним наркотиком.
Також "Знай.uа" писав, що медитація допомагає впоратися з посттравматичним стресовим розладом.