Дослідники Медичного центру університету Вандербілта натрапили на рідкісну форму діабету і запропонували методику лікування.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВчені провели аналіз даних, отриманих на основі тканини підшлункової залози 33-річного донора, яким був поставлений діагноз діабету 1-го типу і який лікувався від нього протягом 17 років до самої смерті, повідомляє
"При діабеті першого типу бета-клітини, що виробляють інсулін, зустрічаються рідко і їх важко знайти, особливо через 17 років захворювання, але у цього донора їх було неймовірно багато", — затверджує Галиюр.
За словами вченого, бета-клітини пацієнта знаходилися в межах норми, але клінічно все виглядало так, ніби вони були відсутні.
Команда університету Вандербілта провела аналіз ДНК донора на наявність генів, пов'язаних з моногениим діабетом, і виявила патогенний варіант HNF1A.
Варіації в генах HNF1A відіграють важливу роль у розвитку підшлункової залози, печінки і нирок. Вони ж вважаються причиною найбільш поширеної форми моногеного діабету.
Дослідники провели широкий спектр функціональних і молекулярних аналізів, включаючи визначення впливу мутації на функціонування і структуру білка. З'ясувалося, бета-клітини пацієнта не виділяють інсулін у відповідь на глюкозу, що призводить до симптомів, які імітують діабет першого типу.
Однак вчені також виявили, що інші шляхи вивільнення інсуліну зберігаються і можуть бути стимульовані.
Медики рекомендують людям зі схильністю до діабету пройти діагностичне генетичне тестування на цю рідкісну і успадковану форму діабету.
Як повідомляв портал "Знай.uа", псоріаз збільшує ймовірність виникнення діабету 2-го типу.
Також "Знай.uа" писав, антидіабетичні препарати можуть запобігти розвитку хвороби Альцгеймера.