Американські вчені порівняли вплив веганської і м'ясної дієти на здоров'я людини.

Зокрема, дослідники з Інституту клінічної і експериментальної медицини та Інституту ендокринології в Празі вважають, що рослинний раціон харчування сприяє присутності певних гормонів кишечника, які допомагають регулювати артеріальний тиск, пише The Medical News Today.

Більш того, ці ж гормони відповідають за відчуття ситості у людей і не дають переїдати.

Чотири типу вегетаріанства

В рамках наукової роботи дослідницька група вивчила показники здоров'я 60 чоловіків, 20 з яких страждали від ожиріння, 20 — від діабету 2-го типу, ще 20 — контрольна група.

Популярні новини зараз

Головний хореограф "Танці з зірками" Шоптенко зробила гучну заяву перед фіналом: "Відправлюся на..."

Міст, який будують довше, ніж метро на Виноградар і Троєщину: в Україні з'явиться "дорожній гігант"

Андрій Данилко важко захворів перед Новим Роком, Інна Білоконь не знаходила собі місця: "Із паличкою...."

Лілія Сандулеса нарешті розповіла, чого натерпілася у шлюбі з Іво Бобулом: "Це була помилка"

Показати ще

Вчені випадковим чином розділили учасників на дві групи: у першій — веганська дієта; у другий — м'ясна продукція та сири. Дослідники також порівняли раціони харчування за кількістю калорій і поживних макроелементів.

Незалежно від того, страждали учасники експерименту від діабету, ожиріння або не мали жодних проблем зі здоров'ям, люди, які їли вегетаріанську їжу, мали більш високий рівень корисних гормонів в кишечнику.

Ці гормони допомагають регулювати рівень глюкози вироблення інсуліну і рівень енергії. Вони також допомагають підвищити почуття ситості, тим самим сприяючи зниженню ваги.

На думку дослідників, люди можуть відчувати себе більш насиченими, тому що рослинні продукти багаті клітковиною, яка підвищує насиченість, але не додає зайвих калорій.

Веганські піца

Такі корисні гормони допомагають зменшити вагу, поліпшити секрецію інсуліну, нормалізувати рівень цукру в крові і поліпшити наше самопочуття.

"Сам факт, що вибір раціону впливає на вироблення здорових гормонів, має важливе значення для людей з діабетом 2-го типу або проблемами з вагою", — заявляє один з авторів дослідження Хана Кахлева (Hana Kahleova).

Нагадаємо про ще одну причину додати в свій раціон брокколі.

Як повідомляв портал "Знай.uа", веганська дієта покращує настрій і допомагає позбавитися від зайвої ваги у людей з діабетом 2-го типу.

Також "Знай.uа" писав 7 порад для тих, хто хоче стати веганом.