Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж має намір незабаром покинути будівлю посольства Еквадору в Лондоні, де він переховувався з 2012 року. Про це пише Bloomberg з посиланням на свої джерела.

Відомо, що у Ассанжа нещодавно різко погіршилося здоров'я. У зв'язку з цим він прийняв рішення покинути будівлю диппредставництва. Однак ніхто не може гарантувати того, що його не заарештують.

Зазначимо, що його можуть затримати в Лондоні. У разі ж вильоту в США, де офіційно проти нього не висували жодних звинувачень, йому також не можуть гарантувати свободу.

Популярні новини зараз
Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Ассанж знаходиться в Посольстві Еквадору в Лондоні з 2012 року. Він там переховувався через побоювання з приводу екстрадиції в США або Швеції. У Штатах йому може загрожувати страта через публікацію секретної інформації, а у Швеції його звинувачували у зґвалтуванні, але пізніше розслідування було припинено.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", Джуліан Ассанж отримав звістку про те, що він повинен покинути посольство країни в Лондоні. При цьому строки виселення не уточнювалися, повідомляє агентство Reuters.

Про таке рішення повідомив президент Еквадору, який зажадав, щоб Ассанж залишив посольство країни в Лондоні.

Ленін Морено прокоментував ситуацію наступним чином: "Ассанж повинен буде в кінцевому підсумку покинути посольство в Лондоні".

Нагадаємо, британський уряд відмовив Еквадору в наданні дипломатичного статусу для скандально відомого засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа.

Як повідомляє видання The Guardian, вирішити це питання влада Великобританії згодні лише з однією умовою: чоловік покине будівлю еквадорського посольства, з якого не виходить ось вже шість років, і нарешті постане перед судом.

Зазначимо, проект WikiLeaks був створений як інструмент боротьби за прозорість роботи політиків, спецслужб і корпорацій. Матеріали, розсекречені за участю WikiLeaks, відкривають самі темні сторінки нашої історії. Тим не менш, на думку низки оглядачів, фінансування проекту здійснюється не цілком прозоро.