У Британії почастішали випадки кібератак на урядові установи задля викрадення важливої державної інформації, насамперед у галузі оборони та зовнішньої політики.

Про це заявив в інтерв'ю газеті Sunday Times голова Національного центру кібербезпеки Великої Британії Кіарон Мартін.

Читайте також: Хакери зламали тисячі сайтів педофілів

Він додав, що більшу частину атак здійснюють фінансовані Росією хакери, проте чималу загрозу становить Китай.

"Останнім часом щомісяця в Британії фіксується близько 60 великих кібератак", - додав Мартін.

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Нова війна, тепер космічна: астрономи розповіли, як НЛО прилетять боротися за воду Головне за 24 квітня: бунт українців у Польщі, трагедія Каті Репяхової, важливий день та різке підвищення цін Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам
Показати ще

Всього, протягом останніх трьох місяців британські об'єкти піддалися 188 атакам другої та третьої категорій. Більшість із них загрожували національній безпеці.

Атакуючи урядові установи, хакери хочуть отримати доступ до інформації про політику Британії в найрізноманітніших сферах: енергетика, зовнішня політика, або знайти інформацію щодо якогось певного сектору.

Якщо ж атаки здійснюються на компанії, то можуть викрасти інтелектуальну власність.

Мартін також звернув увагу на те, що Москва змінила принцип вибору цілей.

Зараз російські хакери атакують сайти місцевих органів самоврядування, де британці заповнюють податкові форми і сплачують рахунки, щоб викрасти персональні дані.

Почастішали й атаки на сайти благодійних організацій (тут можна отримати персональні дані та фінансові реквізити жертводавців), а також на університети (з метою дізнатися, якими розробками вони займаються).

Як писав раніше інформаційний портал "Знай.ua", спецслужби США у Лос-Анджелесі затримали росіянина Олександра Твердохлібова за організацію хакерської мережі з 10 тисяч комп'ютерів.