Росія всіма способами намагається захистити Асада від Гаазького трибуналу. Вчора, 30 серпня, на засіданні Ради безпеки ООН Москва заблокувала передачу справи про військові злочини Башара Асада в міжнародний суд.

Міжнародна правозахисна організація Human Righs Watch (HRW) у спеціальній заяві закликала Організацію об'єднаних націй в терміновому порядку ввести санкції проти режиму Дамаска і передати до Міжнародного кримінального суду в Гаазі справу про застосування військами Асада хімічної зброї.

Однак російський постпред Віталій Чуркін відмовився визнавати правдивість фактів, викладених в спеціальній доповіді, пославшись на відсутність там "імен", "конкретики" і "відбитків пальців".

В HRW вважають, що така позиція Москви заважає роботі Радбезу, ускладнює реалізацію правосуддя щодо сирійського режиму і дискредитує сам міжнародний орган,повідомляє Newsader.

Не згодні з Росією виявилися і Великобританія з Францією, представники яких в Радбезі ООН вважали вину Асада в застосуванні хімічної зброї доведеною та зажадали відповідного покарання. США зі свого боку вимагали якнайшвидшої реакції Радбезу ООН на результати розслідування.

Популярні новини зараз
Гроші доведеться повертати: ПФУ попередив про неточності з виплатами Пенсіонери працюватимуть, доки ноги ведуть: в уряді задумали нововведення Ухилянтів порадували нововведеннями: без візиту до ТЦК і суттєва знижка Київ та інші міста будуть розбиті: волонтерка спрогнозувала невтішне майбутнє для українців
Показати ще

Human Righs Watch розкритикувала дії Росії та нагадала, що Москва вже не в перший раз перешкоджає міжнародним зусиллям притягнути до відповідальності Дамаск за вчинені злочини.

Читайте також: Проти Путіна подали позов до Гааги

Так, у травні 2014 року Росія і Китай заблокували резолюцію РБ ООН про передачу сирійського кейса в Міжнародний кримінальний суд в Гаазі.

Більше 60 країн були співавторами цієї резолюції, і 13 з 15 членів ради проголосували за її підтримку. Два роки, що минули після провалу цього документу в Радбезі ООН, були відзначені військовими звірствами режиму Дамаска. HWR підкреслює в своїй заяві, що російські і китайські власті не мають ніяких правдоподібних підстав виступити проти дій Ради Безпеки, спрямованих на забезпечення справедливого підходу до сирійської ситуації.