Український бюджет вже давно перестав виконувати свої основні напрямки, перетворившись на своєрідний кошторис, який приймають під Новий рік в угоду МВФ заради нового траншу. На думку економіста Ярослава Жалило, основні напрями бюджету так і не стали в Україні основоположним орієнтиром формування бюджетної політики, тому жодних позитивних очікувань від Основних напрямків бюджету 2017 року ні у економістів, ні в українців вже не має.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Ні українському уряду, ні українському парламенту такий документ насправді не потрібен. Є й відкриті противники цього етапу бюджетного процесу. Аргументи прості: ось у вересні подамо проект бюджету, і там будуть — і політика, і її втілення у конкретних показниках та законодавчих пропозиціях. Власне так останні роки і робили", - пише Жалило у статті "Як багаті багатіють" для видання "День" і додає, що в народних депутатів забрали будь-які можливості ознайомитися із бюджетом або ж внести до нього поправки, оскільки подають бюджет не у вересні, а у грудні " ближче до Нового року", перетворюючи його на засіб для шантажу. Тому депутатам не давали часу ні побачити показники, ні усвідомити законодавчі пропозиції, не кажучи вже про можливість складання "пазлу" бюджетної політики.
Читати також: Гройсман привезе з США 200 млн на боротьбу з корупцією
На думку Жалила, бюджет перетворили на документ, яким просто фіксується політика між Україною та ЄС чи МВФ заради того, щоб отримати фінансову допомогу чи черговий транш, тому депутатів просять "не турбуватися з цього приводу".
"Народних обранців просили не перейматись деталями, а швидше голосувати за те, що подав Уряд, під загрозою апокаліптичної картини катастрофи та страждань електорату у разі, якщо МВФ не дасть транш, а інші донори не дадуть кредитів", - пояснює Жалило.
Нагадаємо, за прогнозами економістів, бюджет 2017 року буде одним із найбільш антисоціальних в українській історії. Країна продовжить заощаджувати на соціальній допомозі незахищених верствах населення та пенсіонерах.